Bohužel mnoho zahrádkářů zapomíná, že zahrada potřebuje péči i v zimě. Zejména během tání se vyplatí o ovocné stromy pečovat. Jde o to, aby jim pořádně očistili kůru.

Proč potřebujete loupat kůru stromů?

Hlavním účelem tohoto ošetření je snížit počet přezimujících škůdců na stromech. Někoho to možná překvapí, ale loupání kůry ovocných stromů během tání je běžnou praxí. Na přelomu 19. a 20. století byl velmi oblíbený. Jednoduché ošetření pomáhá zbavit se nejen škůdců, ale také mechů a lišejníků.

Kdy je nejlepší loupat kůru?

Účinné čištění kůry ovocných stromů je nejlepší provést na konci zimy. Když teplota vzduchu stoupne na 0 °C a více.

Jaké stromy lze ošetřovat?

Lze čistit staré i mladé stromy. V různém věku je však důležité vybrat správný kartáč. Pro staré stromy zvolte tvrdé štětiny, pro „mladší“ stromy je vhodný měkký kartáč. Pro efektivní čištění musíte mít kbelík se studenou vodou a draslíkem zahradní mil. Jako alternativu můžete použít mýdlo na praní (250-300 g hoblin na kbelík vody).

Jak čistit ovocné stromy

Nejprve očistěte kmen stromu od sněhu. Poté musíte vzít štětec a ponořit ho do mýdlového roztoku. Dalším krokem je důkladné vyčištění hlavně. Malé kousky kůry mohou odpadávat, jedná se o přirozený jev. Odstraníme tak mech a škodlivý hmyz, který přezimuje.

Bohužel mnoho zahrádkářů zapomíná, že zahrada potřebuje péči iv zimě. Zejména během tání se vyplatí o ovocné stromy pečovat. Jde o to, aby jim pořádně očistili kůru.-3

Důležité! Než začnete čistit další strom, nezapomeňte kartáč důkladně opláchnout a připravit nový roztok.

Nyní je vaše zahrada připravena na jarní sezónu! Před námi je spousta skvělých nápadů a užitečných tipů. Nepřepínejte, odebírejte kanál. 💖