Bílé talíře jsou snem každé hospodyňky, ale mít takové nádobí vyžaduje náležitou péči. Při častém používání na nich vznikají škrábance a nevzhledné skvrny. V tomto případě nestačí prostředek na mytí nádobí. Jak vrátit talířům jejich původní bílou barvu?

Vsaďte na způsoby šetrné k životnímu prostředí

Pokud si všimnete žlutých skvrn na bílém nádobí, nezkoušejte je čistit agresivními chemikáliemi nebo tvrdou houbou. Talíř je především náčiní k podávání jídla a i sebemenší množství neumytého mycího prostředku může být zdraví škodlivé.

Našel jsem cestu ven. Právě jsem chytil prášek do pečiva z kuchyňské skříňky . Obvykle ho přidáváme do těsta, když pečeme dort, koláč nebo palačinky, aby byly měkké a nadýchané. To ale netušíte, jak účinně prášek do pečiva odstraňuje žlutost .

Jak jej použít k odstranění odolných skvrn z vašeho talíře?

Stačí 1 velká lžička. Jednoduše namočte pánev trochou vody a celý povrch posypte práškem do pečiva. Talíř je třeba odložit na 10 minut, aby se přípravek vstřebal, a poté vzít houbičku a krouživými pohyby otřít.
To umožňuje prášku proniknout do škrábanců na nádobí a účinně rozpouštět odolné skvrny.

Jak umýt nádobí, když není prášek do pečiva?

Pokládat pozměněné a poškrábané talíře na stůl pro hosty by byla škoda pro každou hostitelku. Pokud si nemůžete dovolit koupit jiné nádobí, zkuste alternativní možnosti, jak se skvrnami pomoci. Přijdou vhod, když zrovna nemáte po ruce prášek do pečiva. Použijte jedlou sodu nebo citronovou šťávu. Obě možnosti jsou účinné, ale fungují mírně odlišně.

Pokud se na vašich talířích objeví hluboké tmavé rýhy, použijte jedlou sodu . Použijte jej stejně jako prášek do pečiva. Po deseti minutách získají talíře svou dřívější bělost. Jedlá soda má kypřící účinek a snadno odstraní případné žluté skvrny z vašeho talíře.

Bílé talíře jsou snem každé hospodyňky, ale mít takové nádobí vyžaduje náležitou péči. Časté používání způsobuje škrábance a nevzhledné skvrny.-2

Citron lze použít, pokud se skvrny objevily relativně nedávno. Stačí nakrájet plátek ovoce a trpělivě jím potřít povrch misky. Po několika minutách budou skvrny méně nápadné a mohou dokonce úplně zmizet.

Byl bych vděčný, kdybyste dali 👍. Přihlaste se k odběru kanálu, stále je před námi spousta zajímavých věcí.