Zrůžověla vám během praní bílá halenka, protože jste omylem hodili do bubnu červenou ponožku? Tato situace se může stát i dobré hospodyňce. Naštěstí existuje způsob, jak tento proces zvrátit, aniž byste se uchýlili k bělidlům nebo jiným chemikáliím zakoupeným v obchodě. Stačí použít tři produkty, které pravděpodobně máte ve své kuchyni.

Domácí bělidlo na haléře

Jsme zvyklí si myslet, že praní prádla je jednoduchý úkol, který nevyžaduje zvláštní znalosti? Ukazuje se ale, že mnoho lidí pravidelně hledá informace na toto téma na internetu.

Věděli jste, že bobkový list se používá nejen v kuchyni, ale pomáhá vrátit bělost oblečení a ložnímu povlečení? Pokud jste otevřeli pračku a místo sněhově bílého oblečení jste viděli růžové a šedé, nebojte se. Dnes se s vámi podělím o jednoduchý life hack s bobkovým listem, který látku jemně a jemně rozzáří. A pro posílení účinku budeme potřebovat také jedlou sodu a několik balení prášku do pečiva.

Chcete-li vyrobit domácí bělidlo, vezměte hrst bobkových listů a vložte je do pánve. Přidejte vodu a položte misku na sporák. Jakmile se voda vaří, nechte ji 15 minut chladnout. Poté dejte oblečení do misky a zalijte připraveným vývarem.

Po úplném vychladnutí věci vyjmeme. Ale to není vše! Do misky s vodou přidejte 4 balíčky prášku do pečiva a 1-2 lžíce jedlé sody. Důkladně promíchejte a namočte prádlo.

Zrůžověla vám během praní bílá halenka, protože jste omylem hodili do bubnu červenou ponožku? Tato situace se může stát i dobré hospodyňce.-3

Po 2-3 hodinách lze oblečení vyndat a vyprat v pračce běžným způsobem. Tento domácí lék na základě dostupných kuchyňských produktů vrátí věcem jejich původní bělost a svěžest.

Doufám, že vám moje tipy pomohly! Dejte like, zanechte komentáře, vaše podpora pro mě hodně znamená! ❤️