Nic v kuchyni nevynikne víc než špinavé nádobí. Měl jsem doma jednu pánev na smažení, ze které jsem nemohl zvenku vyčistit saze. Naštěstí moje babička držela mnoho sovětských časopisů a když ji navštěvuji, pravidelně listuji stránkami s užitečnými radami. Je čas uplatnit své znalosti v praxi!

Efektivní kontrola sazí

Tmavě hnědé zbytky na vnější straně samozřejmě nezkazí chuť pokrmů, ale vzhled takových pokrmů odrazuje od vaření. Soda problém nevyřešila, a tak jsem se rozhodl sáhnout k radikálním opatřením – čpavku! Ale zde je třeba vzít v úvahu vlastnosti tohoto produktu jednoduché nanesení alkoholu na povrch nebude fungovat, protože se okamžitě odpaří. Je tu východ!

K čištění pánve budeme potřebovat:

  • 150 ml. amoniak.
  • 3 nové balíčky.

Postačí pytel na odpadky nebo obyčejný z tržnice. Neměly by v něm být žádné otvory, aby se hlavní složka neodpařila. Vložte tedy špinavé nádobí do uzavřeného sáčku, nalijte 150 ml čpavku. Snažil jsem se tekutinu rovnoměrně rozmístit po celé vnější straně pánve. Navrch přidáme vrstvy 2 sáčků a pevně je svážeme předem připravenou šňůrou.

Amoniak je univerzální a velmi ekonomický lék. Používá se k boji proti plísním, skvrnám na oblečení, k mytí skla a odstraňování sazí z nádobí.

S alkoholem je třeba pracovat na čerstvém vzduchu, na balkóně s otevřeným oknem. Sáček s čisticím předmětem tam necháme přes noc. Za 8 hodin „voňavý“ přípravek a jeho páry změkčí usazeniny karbonu a ráno jej snadno vyčistíte houbičkou. Silně znečištěná místa jsem procházela kovovým kartáčem. Poté jsem pánev dobře opláchla pod tekoucí teplou vodou. Připraveno!

Dávám tomuto life hacku 5+ pro jeho spolehlivost a brilantní efekt! I nadále vás budu těšit novými nápady, děkuji za pozornost 💖