Sváteční pečení je tradice, která se pevně usadila v mnoha rodinách. Jeho příprava přináší spoustu radosti, ale výrobky z těsta mají jednu nevýhodu – rychle zatuchnou a vypadají naprosto nechutně. Podělím se s vámi o několik rozpočtových metod, které pravidelně používám. A výpek zůstane měkký a nadýchaný i týden.

Jak uchovávat pečivo po dlouhou dobu

Každý jistě zná tuto charakteristickou kořeněnou vůni, která se kolem domu vznáší od raného dětství. To je neklamné znamení, že se blíží dlouho očekávané novoroční svátky. Někdo preferuje měkké pečivo, jiný trochu tvrdší, ale ne prošlé.

Jakmile uděláte sušenky nebo dort, musíte najít vhodné místo pro skladování. Pro tento účel je nejvhodnější vzduchotěsná sklenice nebo plastová nádoba. Dovnitř se nedostane vzduch. Kyslík ve vzduchu je hlavním důvodem, proč se jídlo okamžitě kazí.

Tajnou přísadou našich matek a babiček je kousek jablka. Vložte jeden plátek jablka do pečicí nádoby a pevně zavřete víko. Tímto jednoduchým způsobem můžete uchovat čerstvost pečiva po dlouhou dobu.

Další osvědčené lifehacky

Pečivo díky malému kousku chleba nezplesniví a nezkazí se . Nechte na dně dózy, výrobek absorbuje vlhkost a ochrání pečivo před cizími pachy.

Sváteční pečení je tradice, která se pevně usadila v mnoha rodinách.-3

Podobně působí i syrové brambory . Škrob, který pokrývá okraj řezu, úspěšně absorbuje přebytečnou tekutinu.

Citronová šťáva a kůra se často přidávají do vánočních koláčů, perníčků a sušenek. Do nádoby s hotovým výrobkem vložte plátek citronu , který pečivo nejen změkčí, ale také mu dodá rozeznatelné citrusové tóny.

Vyzkoušejte tyto dostupné lifehacky a vaše pečivo bude vždy chutné a nadýchané! Děkuji za pozornost, uvidíme se znovu na kanálu! 💖