Někdy při otevření pračky ucítíme nepříjemný zatuchlý zápach. To je nepochybná známka plísně. K vyřešení problému ženy v domácnosti obvykle používají roztok octa. Existuje však další stejně účinný prostředek. Stačí vzít z kuchyňské police jedno levné koření!

Jak se zbavit nepříjemného zápachu

Uvnitř pračky se hromadí spousta nečistot a bakterií. Zařízení vyžaduje pravidelné čištění – alespoň jednou za měsíc.

Obvyklý ocet lze nahradit kyselinou citronovou. Prášek si nejen snadno poradí s plísněmi a vodním kamenem, ale osvěží i vnitřek vozu.

Nalijte 100 g kyseliny citrónové do přihrádky na prášek a nastavte program na vysokou teplotu (minimálně 60 stupňů). V tomto případě musí být buben prázdný. Po skončení cyklu je třeba stroj otevřít a počkat, až úplně uschne. Připraveno!

Cenově dostupná alternativa

Tableta do myčky je univerzálním produktem pro domácnost. Faktem je, že obsahuje kyselinu citronovou, stejně jako silné abraziva, například jedlou sodu, sůl. Právě díky těmto komponentům lze tabletu do myčky použít k dezinfekci pračky.

Vložte jednu tabletu do prázdného bubnu. Spusťte pračku. Zvolte stejný program jako v případě kyseliny citronové. V horké vodě (60°C) se přípravek rychleji rozpustí a začne působit.

Někdy při otevření pračky ucítíme nepříjemný zatuchlý zápach. To je nepochybná známka plísně. K vyřešení problému používají ženy v domácnosti obvykle octový roztok.-3

Tableta důkladně vyčistí vnitřní povrch bubnu, odstraní nečistoty a nepříjemné pachy. Sprchový kout a baterii můžete také ošetřit čisticím roztokem. Tabletu rozpustíme v malé nádobce s teplou vodou, do vzniklého roztoku ponoříme houbičku a tvrdou stranou setřeme bělavý vodní kámen.

Vyzkoušejte tyto jednoduché lifehacky a vaše koupelna bude jiskřit čistotou! Děkujeme za pozornost a uvidíme se znovu na kanálu! 💖