Mandarinky jsou skutečnou lahůdkou za relativně málo peněz. Jsou zdravé, chutné, šťavnaté, jejich vůně přitahuje jako magnet. Po svátcích skončí v odpadkovém koši hora mandarinkových slupek. Každá podnikavá hospodyňka však ví, že tam nepatří! Dnes uvedu pouze ty „citrusové“ life hacky, které používám.

Citrusový sirup

Mandarinkové slupky jsou zásobárnou vitamínů A a C, obsahují také fosfor a draslík. Vezměte čistou a čerstvou kůru a nastrouhejte ji. Posypeme cukrem nebo medem, aby se z kůrek uvolnila šťáva. Za pár dní bude přírodní sirup hotový.

Čisticí prostředek

Mandarinková kůra v kombinaci s octem vytvoří účinnou směs pro odstranění mastnoty, vodního kamene a plísní. Domácí lék můžete použít k ošetření sporáku, baterie, koupelnových obkladů a sprchového koutu. Jak vařit? Citrusové kůry zalijte 9% octem a nechte 2 týdny louhovat na chladném místě.

Jantar z lednice

Chcete-li neutralizovat nepříjemné pachy z chladničky, umístěte na každou polici jednu slupku z mandarinky. Pro zvýšení efektu posypte kůru solí.

Mandarinky jsou skutečnou lahůdkou za relativně málo peněz. Jsou zdravé, chutné, šťavnaté, jejich vůně přitahuje jako magnet. Po prázdninách skončí v odpadkovém koši hora mandarinkových slupek.-2

Hubení škůdců

Citrusová kůra zbaví váš domov škůdců. Měli by být rozptýleni v místech, kde se objevují mravenci. Malý hmyz nesnáší výrazné aroma.

Osvěžte prkénko

Metoda je ideální pro dřevěné a plastové výrobky. Mandarinkové slupky rozetřete na pracovní plochu desky a poté opláchněte teplou vodou.

Mandarinky jsou skutečnou lahůdkou za relativně málo peněz. Jsou zdravé, chutné, šťavnaté, jejich vůně přitahuje jako magnet. Po prázdninách skončí v odpadkovém koši hora mandarinkových slupek.-3

Neposlušný mazlíček

Ne všechny domácí mazlíčky lze rychle vycvičit k používání odpadkového koše. Ale s pomocí citrusů můžete kočku snadno odradit od těch míst v domě, která si vybrala.

Voňavé boty

Mandarinkové slupky účinně eliminují zápach potu. Stačí si dát kůru z jednoho citrusu přes noc do bot nebo tenisek a ráno budou vaše boty vonět svěže a čistě.

Uvedené life hacky jsou ideální pro milovníky mandarinek. Přihlaste se k odběru kanálu, čeká vás spousta zajímavých tipů ❤️