Růže, v závislosti na druhu, mohou dokonce kvést po celou sezónu – od června až do prvního mrazu. Abyste se mohli těšit z jejich krásy ještě mnoho měsíců, je třeba o ně náležitě pečovat. Kromě zajištění základních podmínek pro pěstování je třeba je správně krmit. Stačí dva produkty z kuchyně a růže pokvetou dlouho a bohatě.

Sdílím účinnou domácí klimatizaci prověřenou časem a zkušenými zahradníky.

Aby růže krásně kvetly, stačí přidat organické hnojivo, díky kterému keře bohatě pokvetou a navíc budou méně náchylné k napadení mšicemi.

První surovinou potřebnou k výrobě domácího kondicionéru je mrkev . Je bohatá na dusík, fosfor, draslík, hořčík, bór, mangan a řadu vitamínů , které jsou nezbytné pro správný růst a nasazování nových poupat růží.

Další složkou je česnek , který také obsahuje dusík, fosfor, hořčík a bór . Kromě toho produkuje silný zápach, protože obsahuje látky, které působí jako repelent proti škůdcům rostlin.

Chcete-li vyrobit organické hnojivo pro růže, vhoďte do mixéru střední mrkev a čtyři stroužky česneku. Důkladně rozetřete. Do litrové zavařovací sklenice nalijte vodu a přidejte vzniklé zeleninové pyré, poté důkladně promíchejte. Dalším krokem je přecezení směsi přes cedník. A máte hotovo!

Takto připraveným kondicionérem zalévejte keře jednou za 30 dní. Toto organické hnojivo nejen stimuluje růst a kvetení růží, ale také odpuzuje mšice. Výsledek vás mile překvapí.

Kondicionér z mrkve a česneku není jen na růžích. Lze jím také přihnojit muškáty, hortenzie, lilie a další kvetoucí rostliny.

Růže, v závislosti na druhu, mohou dokonce kvést po celou sezónu - od června až do prvního mrazu. Abyste se mohli těšit z jejich krásy po mnoha měsících, je třeba o ně náležitě pečovat.-2

Jak se starat o růže?

  1. Růže potřebují dostatek slunečního světla, aby rostly zdravě a bohatě kvetly. Preferují slunná, teplá a vzdušná místa (ale bez průvanu). Naopak při výsadbě do stínu porostou hůře a méně bohatě pokvetou (stín snáší jen málo odrůd).
  2. Růže milují úrodnou a dobře odvodněnou půdu. Nejvhodnější je hlinitopísčitý substrát s neutrální nebo mírně kyselou reakcí (pH 6-6,5). Správná zálivka má velký vliv na růst a kvetení keřů, zejména v letních vedrech. Vyvarujte se zalévání listů a květů, protože nadměrná vlhkost podporuje rozvoj houbových chorob.
  3. Růže jsou nenasytné rostliny, protože mají velmi vysokou potřebu živin. Rekompostovaný hnůj a kompost jsou ideální pro krmení, protože obohacují půdu o cenné živiny. První minerální hnojivo se vyrábí až příští rok po výsadbě.
  4. Prořezávání růží je velmi důležitý postup, který umožňuje udržovat zdraví rostliny a také podporuje bohaté kvetení. Způsob řezání závisí na odrůdě. Jedno pravidlo pro všechny – prořezávání růží se provádí ostrým a dezinfikovaným nástrojem.