Tablety do myčky jsou žádané, a to nejen proto, že představují nejjednodušší způsob dávkování prášku nebo roztoku na mytí do myčky. Ukazuje se, že jejich vlastnosti při spalování tuků a ochrana před tvrdou vodou jsou účinným způsobem, jak se vypořádat s dalšími velkými problémy.

Zde je 8 způsobů, jak můžete využít sílu tablet do myčky, aby byl váš prostor čistší.

1. Zbavte se plaku na toaletě.

Tablety do myčky nádobí lze použít k odstranění odolných usazenin z tvrdé vody na toaletě. Jednoduše vložte tabletu do misky a nechte ji rozpustit. Poté použijte kartáč k důkladnému vyčištění toalety.

2. Vyčistěte dvířka trouby.

Použití tablety na čištění dvířek trouby tento časově náročný úkol značně usnadňuje. Tabletu ponořte do vody a poté ji držte tak, aby se ostrá hrana snadno rozpustila a seškrábla nalepený tuk.

3. Očistěte připálené nádobí.

Uvnitř se nejhůře čistí připálené hrnce, pánve a zapékací misky. K tomu naplním nádobu teplou vodou a přidám tabletu do myčky, která uvolní nečistoty a zkrátí čas strávený čištěním.

Tablety do myčky jsou žádané, a to nejen proto, že představují nejjednodušší způsob dávkování prášku nebo roztoku na mytí do myčky.-3

4. Setřete skvrny od kávy.

Čisté hrnky, na kterých jsou skvrny od kávy nebo čaje, nejsou příliš atraktivní. Aby vypadaly opět čistě, můžete použít tablety na mytí nádobí. Naplňte je teplou vodou a pak rozpusťte tabletu nebo dokonce jen kousek jedné do jakýchkoli hrnků, které potřebují hlubší čištění.

5. Dejte vázám a karafám nový lesk.

Vázy a skleněné karafy se notoricky obtížně čistí a často se zakalí kvůli skvrnám od tvrdé vody. Chcete-li je znovu rozzářit, použijte tabletu do myčky, která rozpustí skvrny od tvrdé vody. Nádoby naplňte teplou vodou a přidejte trochu tablety, nechte rozpustit a nechte roztok asi hodinu působit. Poté důkladně opláchněte.

6. Vyčistěte plechy na pečení.

Očistěte plechy na pečení od připečených zbytků jídla tak, že plech umístíte do dřezu (ujistěte se, že leží rovně), doprostřed umístíte tabletu do myčky a jemně pustíte horkou vodu, abyste odstranili zbytky a mastnotu. Pro ochranu použijte rukavice do trouby a v případě potřeby opláchněte a vydrhněte mýdlem a vodou.

7. Mikrovlnnou troubu důkladně vyčistěte.

Očistěte zařízení od případných drobků a vyjměte otočný talíř. Poté otřete hadříkem namočeným v roztoku tablety, který odstraní lepkavé zbytky a zanechá vaše zařízení čisté.

8. Vyčistěte špinavé rošty trouby.

Vanu přikryjte ručníkem, aby ji rošt nepoškodil, napusťte ji horkou vodou a vhoďte do ní čtyři nebo pět tablet. Před čištěním nechte rošty nasáknout.