Orchidej je symbolem lásky a krásy, věří se, že tato krásná tropická květina přitahuje do domova štěstí a hojnost. Rostlinu lze pěstovat na okenním parapetu, ale pouze při správném krmení vás bude pravidelně těšit krásnými a bujnými poupaty!

Orchidej je symbolem lásky a krásy, věří se, že tato krásná tropická květina přitahuje do domova štěstí a hojnost.

Jak kvetou orchideje?

Mnoho lidí se zajímá o to, jak dlouho orchideje kvetou. Obvykle toto období trvá 2-4 měsíce, ale zkušení zahradníci mohou snadno prodloužit kvetení na 5 nebo dokonce 8 měsíců. Doma se na podzim objevují pupeny. Orchidej potřebuje především tři prvky, a to dusík, draslík a fosfor.

Hnojivo pro orchideje

Z nějakého důvodu je v zimě v domě spousta banánových slupek. Obvykle jdou kůže rovnou do koše, ale to je neodpustitelné plýtvání! Koneckonců, tento „odpad“ obsahuje fosfor, železo, měď, draslík, měď, molybden a mnoho vitamínů.

Jak připravit hnojivo pro orchidej:

1. Slupku dejte do malé nádoby a zalijte vroucí vodou. Vezměte 250 ml na banánovou slupku. voda.

2. Sklenici uzavřete a nechte 2-3 hodiny na teplém a tmavém místě. Nádobu je třeba pravidelně protřepávat.

Orchidej je symbolem lásky a krásy, věří se, že tato krásná tropická květina přitahuje do domova štěstí a hojnost.-2

3. Poté je nutné nálev přefiltrovat (gáza, sítko), abychom získali koncentrovaný roztok. Zředíme ji litrem teplé vody. Nyní je hnojivo zcela připraveno!

Rostlinu zalévejte výslednou tekutinou ne více než jednou týdně. Orchidej přihnojujte až po zálivce obyčejnou vodou.

Zbylý nálev z banánové kůry skladujte dva týdny v lednici. Aby orchideje luxusně kvetly, musí být rostlina umístěna na západní nebo východní straně. Na severním okně je příliš málo slunce, na výhoncích se objevují pupeny, ale nekvetou.

Orchidej je symbolem lásky a krásy, věří se, že tato krásná tropická květina přitahuje do domova štěstí a hojnost.-3

Udělejte toto jednoduché krmení a jemná orchidej vám bude připomínat teplé léto po celý rok. Děkujeme za pozornost a uvidíme se znovu na kanálu! 💖