V mrazu je velmi důležité mít nohy v teple, jinak si můžete snadno přivodit omrzliny na nohou, a to je pro vaše zdraví velmi nebezpečné. A to může vést k vážným nepříjemným následkům.

Okamžitě jsem si tyto body promyslel, aby mi při delším pobytu venku nehrozily omrzliny, nebo i jen nepříjemné umrznutí.

Vložky do bot

Když si kupuji nové boty, vždy pečlivě prohlížím vložky. Je důležité, aby byly vyrobeny z přírodní kožešiny nebo vlny. Pokud je stélka vyrobena z umělé kožešiny nebo je velmi tenká, je lepší ji vyjmout a dát novou.

K zateplení obuvi je nejlepší použít plstěnou vložku. Zvolil jsem tloušťku stélky 4-7 mm, protože tenčí se rychle opotřebovávají a dokonce se rozpadají. O nějakém žáru tedy nemůže být řeč. Jednoduše vyhodíte peníze do kanálu, pokud si takovou vložku pořídíte.

Použít můžete i stélku z přírodní kožešiny, která také dobře zahřeje boty. Umělá kožešina nemá vlastnosti k udržení tepla a někdy dokonce „chladí“ boty.

Pokud se vám líbí „originální“ vložky do zakoupených bot, lze je izolovat běžnou fólií:

  1. Chcete-li to provést, vezměte vložky a vyřízněte 4 fóliové vložky pomocí jejich šablony.
  2. Poté vezměte vycpávku z polyesteru nebo vaty a vložte ji mezi dvě fóliové vložky. Vrstva by měla mít stejnou velikost jako stélka a měla by být rovnoměrně rozložena.
  3. Zajistěte fólii kolem okrajů tak, aby vrstva vaty nebo vycpávkového polyesteru nevypadla. To lze provést oboustrannou páskou nebo vysoce kvalitním lepidlem.
  4. Tyto jedinečné lesklé vložky by měly být umístěny pod hlavní vložky a jejich celistvost by měla být pravidelně kontrolována.

Správné ponožky

Pravděpodobně v dětství bylo mnoho lidí zabaleno do vlněných palčáků, klobouků a teplých ponožek svými matkami. A udělali to velmi správně.

Vlněné ponožky poskytují nejlepší teplo v chladném počasí. Pod ně můžete nosit běžné bavlněné ponožky.

S ohledem na tento bod se snažte koupit boty o číslo větší, než je vaše obvyklá velikost.

Možná není příliš stylová a okouzlující, ale je velmi praktická a opravdu hřejivá. A nyní se do módy stále více zavádí pohodlí a praktičnost!

Pepřová náplast

V naléhavých případech můžete použít pepřovou náplast. Bude muset být přilepen přes punčocháče nebo ponožky na nohou. Pokud je to možné, bylo by lepší nosit vlněné nebo bavlněné ponožky nahoře.

Takové metody mi pomáhají nezmrznout ani v mrazech 30 a více. Doufám, že vám tyto jednoduché rady pomohou vyhnout se nepříjemným situacím. Zvláště pamatujte na zateplení obuvi vašich dětí a starších osob.

Prozraďte nám své triky, jak zůstat v teple v extrémních mrazech?