Palačinky jsou pokrm, který se dá jíst po celý rok. Na podzim je dělám trochu jinak, kombinuji palačinkové těsto s jednou podzimní surovinou. Jsou velmi chutné a mají krásnou zlatou barvu.

Zkuste experimentovat s dýní. Dá se přidat jak do těsta, tak do náplně. Přidám do těsta, vzniknou nadýchané tenké palačinky zlaté barvy.

Dýně je zdrojem vitamínů a minerálů

Dýně je nepřekonatelnou královnou podzimní tabulky. Jeho největší výhodou je vysoký obsah živin a vitamínů. 100 gramů syrové nebo vařené dýně obsahuje vitamíny C, B6, A, E a K, dále thiamin a riboflavin.

Dýně je také bohatým zdrojem vápníku, železa a hořčíku – a její semena jsou bohatá na zinek, který má obrovský vliv na zdraví pokožky a silnější imunitní systém. Dýně obsahuje hodně betakarotenu, který jí dodává krásnou oranžovou barvu. A antioxidanty, které obsahuje, neutralizují účinky volných radikálů, čímž zpomalují proces stárnutí a zabraňují rozvoji rakoviny.
Navíc 100 gramů vařené dýně obsahuje pouze 20 kcal. Neobsahuje tuk, ale obsahuje hodně vlákniny, která zlepšuje činnost trávicího systému a zlepšuje metabolismus, takže můžete rychle shodit zbytečná kila. Jak vidíte, dýně je skvělý doplněk k palačinkám.

Palačinky s dýní

  • 150 g libovolné dýně
  • 150 g mouky
  • 1 stůl. lžíce cukru
  • 2 vejce
  • 100 ml mléka
  • 100 ml vody
  • 1/2 h. l. rok
  • 1/2 lžičky prášku do pečiva

Dýni nakrájíme na kostičky a vhodíme do pánve s vodou. 20 minut na ohni stačí, aby změkla.

Sceďte, vložte do mísy a rozmačkejte vidličkou nebo rozmixujte mixérem. K dužině přidejte mléko, vejce, sůl, cukr a prášek do pečiva. Všechny ingredience důkladně promícháme, přidáme mouku a znovu promícháme do hladka.

Mísu s těstem zakryjte fólií a nechte 30 minut kynout. Po uplynutí této doby můžete smažit palačinky. Na předehřátou pánev rozetřeme tenkou vrstvu tuku a upečeme jako obvykle. Smažíme z obou stran, dokud palačinka nezhnědne.

Palačinky jsou pokrm, který se dá jíst po celý rok. Na podzim je dělám trochu jinak, kombinuji palačinkové těsto s jednou podzimní surovinou. Jsou velmi chutné a mají krásnou zlatou barvu.-3

Podávejte teplé s oblíbeným džemem nebo jinou polevou. Může být džem, med, tvaroh, nebo ho můžete jednoduše posypat skořicí a cukrem, který se k dýni hodí.

Palačinky jsou pokrm, který se dá jíst po celý rok. Na podzim je dělám trochu jinak, kombinuji palačinkové těsto s jednou podzimní surovinou. Jsou velmi chutné a mají krásnou zlatou barvu.-4