V éře hotového koření a jejich směsí často najdete umělé přísady téměř do každého jednoduchého koření. Často kupuji granulovaný česnek a přidávám ho do různých jídel pro dochucení. Nedávno jsem ale koukal na složení a byl jsem nemile překvapen, že obsahuje glutaman sodný, kterému se snažím vyhýbat. Tak jsem přišel s nápadem vyrobit si vlastní granulovaný česnekový prášek. Vychází s velmi intenzivní vůní, na rozdíl od té, kterou jsem koupil v obchodě.

Jak si vyrobit vlastní granulovaný prášek.

Chcete-li připravit chutný a aromatický granulovaný česnek, musíte si nejprve zakoupit čerstvý, nejlépe mladý česnek.

Ze tří hlávek česneku připravíte přibližně 100-120 g Z 5 hlávek získáte více a na pět hlávek můžete přidat 1 lžíci soli. Česnek rozdělíme na stroužky a oloupeme. Všechny hřebíčky rozpůlíme. Zapněte troubu na 130 stupňů, až je trouba dostatečně vyhřátá, dejte kousky na plech vyložený pečicím papírem a pečte 50 minut. Česnek hlídejte a pokud příliš rychle zezlátne, mírně snižte teplotu. Doba pečení se může lišit. Po upečení by mělo mít krásnou zlatavou barvu.

Až budete připraveni, vyjměte plech na pečení, zcela vychladněte a rozdrťte v mlýnku na kávu nebo sekáčku na jemný prášek. Umístěte do vzduchotěsné nádoby spolu se solí. Skladujte v suchu a používejte pro zdraví.

V éře hotového koření a jejich směsí často najdete umělé přísady téměř do každého jednoduchého koření.-3

Česnek v této podobě snadno nahradí čerstvé hlávky česneku. V některých ohledech je česnekový prášek ještě lepší. V první řadě jej můžete použít kdykoliv během roku a pokrm bude chutnat vždy.

Navíc se nekazí jako čerstvé a nebledne. A hlavně není potřeba ho loupat ani krájet, takže odpadají problémy s intenzivním zápachem na rukou, který se těžko odstraňuje. Granulovaný česnek je stejně zdravý jako česnek čerstvý a zachovává si většinu cenných látek.