Mnoho lidí čelí tomuto problému. Usazeniny vodního kamene se obvykle tvoří na toaletě, baterii, dřezu, sprchové vaničce a sprchové hlavici. Můžete jej odstranit pomocí komerčních čisticích prostředků na bázi kyseliny chlorovodíkové. Ale bohužel i přes svou účinnost při rozpouštění vodního kamene jsou tyto látky zdraví škodlivé a mohou způsobit těžké alergické reakce.

Naštěstí se můžete zbavit odolných kamenných usazenin pomocí improvizovaných prostředků. Receptů na domácí čistič je mnoho, ale doporučuji připravit speciální směs složenou z octa, kukuřičného škrobu, vody, kyseliny citronové a prostředku na mytí nádobí.

Mnoho lidí čelí tomuto problému. Usazeniny vodního kamene se obvykle tvoří na toaletě, baterii, dřezu, sprchové vaničce a sprchové hlavici.

Jak vyrobit domácí čistič vodního kamene?

Nejprve si připravte všechny potřebné ingredience. Poté vezměte rendlík a nalijte do něj 400 ml vody.

Dalším krokem je přidání dvou polévkových lžic octa.

Poté přidejte 3-4 tabulky. lžíce kukuřičného škrobu.

Zapněte sporák a současně směs míchejte, dokud nedojde k úplnému varu. Obsah pánve by měl výrazně zhoustnout.

Mnoho lidí čelí tomuto problému. Vodní kámen se obvykle tvoří na WC, baterii, umyvadle, sprchové vaničce a sprchové hlavici.-2

Když prostředek proti vodnímu kameni velmi zhoustne, nechte ho úplně vychladnout. Po ochlazení kapaliny přidejte do směsi kyselinu citronovou. 4-5 stolů stačí. lžíce

Poté je potřeba vše znovu důkladně promíchat a dále obsah pánve ohřívat. Kyselina by se měla úplně rozpustit.

Posledním krokem je přidání 100ml prostředku na mytí nádobí do směsi.

Po důkladném promíchání všech ingrediencí necháme obsah zcela vychladnout. Po ochlazení by měla být hustá tekutina nalita do láhve na mytí nádobí nebo jiné nádoby, která vám vyhovuje. Takto připravený přípravek je ideální pro odstraňování kamene a jiných komplexních nečistot.

Mnoho lidí čelí tomuto problému. Vodní kámen se obvykle tvoří na toaletě, baterii, umyvadle, sprchové vaničce a sprchové hlavici.-3

Dalším účinným způsobem, jak si poradit s kamenem, je smíchat 2 polévkové lžíce v hrnci. l. jedlá soda a 2 polévkové lžíce. l. bílý ocet. Poté je třeba pomocí starého zubního kartáčku nanést pastu na místo, kde je kámen uložen. Po asi 15 minutách vyčistěte a důkladně opláchněte. Po vodním kameni nezůstane ani stopa!

Tato metoda dokáže nejen ušetřit peníze, ale také kámen rychle a efektivně rozpustit.