Úklid koupelny není nejpříjemnější úkol, proto jej často odkládáme na později. Díky tomu se na toaletě hromadí spousta nečistot a vodního kamene, které nelze smýt pouhým stisknutím splachovacího tlačítka. Čištění záchodové mísy není tak obtížné, jak domácí prostředky, tak tekutiny z obchodu. Ale co těžko přístupná místa, jak je docílit toho, aby se třpytily?

Jak efektivně vyčistit toaletu

Obvykle čistící gel nalijeme na stěny toalety, poté vezmeme kartáč a povrch opatrně očistíme. Všechno se zdá být lesklé, ale nepříjemný zápach je stále ve vzduchu. Bakterie se totiž nadále aktivně množí pod okrajem a v místech připevnění víčka.

Nespěchejte do obchodu s domácími chemikáliemi. Na polici v kuchyni máme levnou a stejně účinnou alternativu. Myslím stolní ocet. Dokáže odstranit i starý plak, zbaví vás „rezavých“ vápenných skvrn a také pohlcuje nepříjemné pachy.

Jak vyrobit domácí čisticí prostředek

Pokud si ocet jednoduše nalijete do záchodu, zázrak se nestane. Budeme potřebovat toaletní papír, misku (plastovou nebo skleněnou) a gumové rukavice. Nejprve je třeba do nádoby nalít 9% ocet. Poté vezměte několik listů toaletního papíru a namočte ho do octa.

Lisujeme ji na nejproblematičtější místa z hlediska udržování čistoty. Mokrý papír se stane elastickým a dobře přilne k povrchu.

Aby ocet fungoval, musí být v kontaktu s kontaminovanými místy alespoň 2 hodiny. Ideální variantou je nechat papír přes noc. Ráno stačí vypustit vodu z nádrže a je hotovo!

Navrhovaný life hack usnadní a nezatíží čištění. Přihlaste se k odběru kanálu, stále vás čeká spousta zajímavého ❤️