Ne každá zakoupená vůně se může pochlubit „drahou“ vůní. Obvykle voní jako nějaká chemikálie smíchaná s mýdlem. Ale je tu i jiné řešení pro domácnost! Dnes se chci podělit o recept na vůni, která v interiéru vytváří pocit luxusu.

Vůně „bohatého domu“

Po dlouhém experimentování jsem přišel s nejúčinnějším a rozpočtovým složením. Okamžitě můžete začít vytvářet vůni, protože k tomu nejsou potřeba drahé esenciální oleje, jen dostupné ingredience, které máte v kuchyni a koupelně.

Budeme potřebovat:

  • Sůl.
  • Aviváž.
  • Alkohol.
  • Karafiát.

Stojí za to objasnit, že potřebujete hrubou sůl. Vezměte si kondicionér se svou oblíbenou vůní, ale je lepší volit spíše jemné než „těžké“ vůně, například citrusy nebo mořský vánek. Na přání lze aviváž nahradit pracím gelem.

Proces vaření krok za krokem:

1. Vezměte malou misku nebo sklenici a nalijte do ní kondicionér (můžete odměřit uzávěrem).

2. Přidejte sůl a důkladně promíchejte. Vznikne vám hustá hmota příjemného odstínu, moje je zelená.

3. Poté je třeba přidat 1 lžičku alkoholu. Vše znovu promíchejte.

4. Další důležitou složkou je hřebíček. Do tekutiny ponořte 5 suchých pupenů tak, aby mírně vyčnívaly nad hladinu.

Aby směs déle vydržela, je potřeba alkohol. Hřebíček dává rozeznatelné kořenité aroma, které uvolňuje a připomíná horké léto.

Tak snadné je vyrobit si domácí dochucovadlo. Nádobu s aromatickou směsí můžete nechat na poličce v koupelně, ložnici nebo jakékoli jiné místnosti. Kapalina vydá zápach do 2 týdnů. Pro oživení chuti jednoduše přidejte trochu více alkoholu a kondicionéru.

Tato jednoduchá metoda vám pomůže ušetřit rozpočet, protože už nemusíte kupovat drahé osvěžovače vzduchu a difuzéry. Přihlaste se k odběru kanálu, stále vás čeká spousta zajímavého ❤️