Není nic hezčího než měkká postel k odpočinku a relaxaci po dlouhém dni. Sluší se ale uznat, že prádlo časem zdrsne a začne připomínat spíše brusný papír než materiál příjemný na dotek. Kamarád se podělil o radu, jak vrátit ložnímu prádlu hebkost bez speciálních aviváže z obchodu.

Řešení problému je na dosah ruky!

Nejlepší je použít léty prověřené duo jedlé sody a octa, které zbaví nejen špínu ze zákoutí vašeho domova, ale také změkčí vaše povlečení. Pro praní soupravy v pračce nasypte do bubnu 1 hrnek sody a místo aviváže nalijte 1/2 hrnku octa. Poté nastartujeme auto v normálním režimu. Důležité je prát na vysokou teplotu, díky které se účinně vyperou nečistoty nahromaděné v ložním prádle.

Navíc si ocet v tomto receptu poradí i se statickou elektřinou a snižuje schopnost látky ji akumulovat.

Moderní alternativa

Epsomská sůl neboli epsomská sůl je běžnou součástí domácnosti již mnoho let. Znají ji milovníci namáčení v teplé lázni i zkušení zahradníci. Ke změkčení ložního prádla potřebujete pouze 50 mg.

Není nic příjemnějšího než měkká postel, kde si můžete odpočinout a relaxovat po dlouhém dni.-3

Do misky musíte nalít teplou vodu a rozpustit v ní sůl. Poté do této tekutiny namočte hrubé povlaky na polštáře, prostěradla a přikrývky. Ráno stačí látku vymáchat v čisté vodě a důkladně vyždímat.

Abyste zajistili fixaci vláken na místě a nasycení vzduchem, musíte prádlo po vyprání protřepat. Schéma je jednoduché – umýt, vyždímat, protřepat a teprve poté narovnat na podlahovém sušáku nebo na balkoně.

Tyto jednoduché tipy změkčí hrubou látku a zajistí kvalitní odpočinek. Před námi je spousta užitečných tipů, nepřepínejte, odebírejte kanál ❤️