Vodní kámen v rychlovarné konvici zkazí chuť i té nejlepší kávě nebo čaji. Chcete-li jej odstranit, nemusíte běžet do obchodu a kupovat profesionální přípravek na odstranění vodního kamene.

Existuje tolik způsobů, jak se vypořádat s usazeninami, které se časem nahromadí v konvici, jako lidí. K boji s tímto problémem jsem dříve používal ocet, ale pak jsem našel účinnější a jednodušší způsob. Vodní kámen, který se nahromadil na stěnách konvice, díky ní sám odchází. Pouhých 300 ml tohoto kouzelného nápoje odstraní i ty nejodolnější usazeniny.

Vodní kámen v rychlovarné konvici zkazí chuť i té nejlepší kávě nebo čaji. Chcete-li jej odstranit, nemusíte běžet do obchodu a kupovat profesionální přípravek na odstranění vodního kamene.

Jak odstranit vodní kámen z konvice?

Zbavit se vodního kamene nezabere mnoho času, pokud použijete oblíbený nápoj – Coca-Colu . Tento nápoj obsahuje kyselinu ortofosforečnou, oxid uhličitý a karamel siřičitan amonný, které okamžitě odstraní vodní kámen z konvice.

Vodní kámen v rychlovarné konvici zkazí chuť i té nejlepší kávě nebo čaji. Chcete-li jej odstranit, nemusíte běžet do obchodu a kupovat profesionální přípravek na odstranění vodního kamene.-2

Naše rodina tento nápoj velmi miluje. Když zbyde nedopitá láhev, používám ji po domě. Tento oblíbený nápoj nejen dokonale vyčistí rychlovarnou konvici zanesenou usazeninami, ale také odstraní rez, vodní kámen ze sprchového koutu a vyčistí toaletu. Proto se vždy hodí mít doma alespoň malou lahvičku koly. I když, pravda, to není nejlevnější varianta.

Tímto nápojem snadno odstraníte vodní kámen z konvice: stačí do ní nalít 300 ml koly a přivést k varu. Vlivem tepla se vodní kámen v konvici sloupne z jejích stěn a zařízení se vyčistí.

Další způsoby odvápnění konvice

Pokud není Coca-Cola častým hostem ve vaší kuchyni, není nutné konvici odvápňovat octem, který zanechává charakteristický zápach. Mnohem lepší by bylo použít kyselinu citronovou .

Vodní kámen v rychlovarné konvici zkazí chuť i té nejlepší kávě nebo čaji. Chcete-li jej odstranit, nemusíte běžet do obchodu a kupovat profesionální přípravek na odstranění vodního kamene.-3

Jedná se o mimořádně účinný prostředek v boji proti vodnímu kameni v konvici. Celé balení kyseliny nalijte do přístroje, přidejte vodu a přiveďte k varu. Na rozdíl od koly kyselina citronová úspěšně čistí vnitřní stěny konvice od vodního kamene. V konvici stačí nechat 1 hodinu. Teprve poté můžete roztok vylít a převařit čistou vodu v konvici, abyste se zbavili případného zbývajícího plaku.

Dalším, ale neméně účinným způsobem odstranění vodního kamene z konvice je jedlá soda . Odstraňuje vodní kámen, čistí a dezinfikuje, což znamená, že skvěle odvede usazeniny, které se nahromadily na stěnách spotřebiče. Jednoduše nasypte do konvice několik lžic jedlé sody, poté přidejte vodu a přiveďte k varu. Vodní kámen se sám odstraní.

Vodní kámen v rychlovarné konvici zkazí chuť i té nejlepší kávě nebo čaji. Chcete-li jej odstranit, nemusíte běžet do obchodu a kupovat profesionální přípravek na odstranění vodního kamene.-4

Jak řešíte vodní kámen v konvici?