Když jsem byl dítě, jedny dveře u nás doma silně vrzaly a vždycky jsem se otřásl, když jsem šel v noci na záchod. Ten zvuk, jako z hororového filmu, mě opravdu rozčiloval. Abyste se zbavili nepříjemného chrastění dveří, nemusíte kupovat speciální produkt, stačí jeden produkt z kuchyně.

Proč začnou vrzat dveře?

Panty zodpovědné za plynulé otevírání dvířek se časem trochu opotřebují. Při instalaci je specialista natře lubrikantem, který eliminuje tření, ale časem vysychá a ztrácí své vlastnosti. Další možností je hromadění prachu, který se dostává do zákoutí a při mírném otevření dvířek způsobuje mírné nepříjemné skřípání.

K odstranění problému není potřeba žádné speciální mazivo na dveře. Vše, co potřebujete, je trochu oleje na vaření. Řepkový nebo slunečnicový olej má jistě každý .

Další možností je použití vazelíny . Tyto metody jsou účinné, ale vydrží kratší dobu než léky koupené v obchodě, což je třeba vzít v úvahu při jejich užívání.

Jak správně mazat panty?

Aby olej správně fungoval, je potřeba dvířka trochu nadzvednout, aby se panty pořádně otevřely. Nejlepší je, když vám s tím pomůže další osoba, která v tuto chvíli použije zvolený prostředek. Léky z obchodu mají dlouhé a tenké trubky, které vám umožní přesně dosáhnout na jakékoli místo. Domácí prostředky se nejlépe nanášejí tenkým štětečkem nebo tyčinkou do uší.

Pokuste se dveře mírně nadzvednout, ale nevytahujte je úplně z pantů. Netahejte ani netahejte, abyste je nevytrhli. Mírně otevřené panty vydatně namažte vazelínou nebo olejem. Spusťte dvířka a znovu namažte povrch. Několikrát pohněte dvířky tam a zpět. Po skřípání by neměla zůstat žádná stopa.

Doufám, že tento článek byl pro vás užitečný! Dejte 👍, přihlaste se k odběru kanálu, čeká vás spousta zajímavých věcí! 🎯