Málokterá hospodyňka „sní“ o tom, že úklidu domu věnuje celý víkend. Přesto se musíte šťourat s prachem. Pokud je v místnosti suchý vzduch, pak se drobné částečky zesvětlí a okamžitě pokrývají tenkou vrstvou již vytřený nábytek, podlahy a další povrchy. Nedávno se soused podělil o recept na sprej odpuzující prach, který mi hodně usnadnil život!

Jak se zbavit prachu v domě

Obvykle si pro tento účel vezmeme čistý a suchý hadřík. Tato jednoduchá metoda jen mírně snižuje množství prachu. Mokré čištění také poskytuje dočasné výsledky. Abychom problém vyřešili natrvalo, potřebujeme ocet, trochu prostředku na mytí nádobí a olivového oleje. Na přání lze olivový olej nahradit aviváží.

Proces vaření krok za krokem:

  • Do misky dejte 400 ml vody. Přidejte 1 sklenici stolního octa.
  • Poté rozpusťte 2 polévkové lžíce v tekutině. lžíce olivového oleje.
  • Přidejte pár kapek saponátu. Vše důkladně promíchejte.

Připravený roztok nalijte do rozprašovače. Tento sprej používám na vše od horních polic až po komody a konferenční stolky. Sprej lze nastříkat přímo na nábytek, nebo můžete ubrousek ošetřit prach odpuzujícím prostředkem a povrchy jím otřít.

Malá hospodyňka „sní“ o tom, že úklidu domu věnuje celý víkend. Přesto si musíte zahrát s prachem.-3

Jak to funguje

Ocet se nejčastěji používá k dezinfekci a šetrnému čištění všech povrchů v domácnosti. Tento efekt lze zvýšit použitím prostředku na mytí nádobí. Olivový olej jemně leští nábytek a dodává mu nevtíravý lesk. Aviváž je dobrá alternativa! Zabraňuje usazování prachu, protože má výrazné antistatické vlastnosti.

Nyní, abyste dali svůj dům nebo byt do pořádku, nemusíte sbírat koš s domácími chemikáliemi! Přihlaste se k odběru kanálu, stále vás čeká spousta zajímavého ❤️