V chladném období se bez pleteného oblečení neobejdete. Skvěle hřeje, ale teplý úplet postupem času žmolkuje. Výsledkem je, že váš oblíbený svetr nebo čepice ztratí svůj původní vzhled a může létat prachem na zadní polici vašeho šatníku.

Dříve jsem problém řešila žiletkou, ale ta se nedá použít na jemné látky. A páska může poškodit mohér, takže je lepší neriskovat. Chci se s vámi podělit o bezpečnější způsoby, které vám umožní vizuálně „omladit“ vaše oblečení.

Chyby při mytí

Za prvé, pokud prádlo vyperete nesprávně, rychle se stane nepoužitelným. Optimální teplota vody pro praní teplého prádla není vyšší než 40 stupňů. Horká voda postupně narušuje vlákna a způsobuje deformaci látky.

Za druhé byste neměli používat aviváž . Většina hospodyněk ho přidává do pračky ze zvyku. Výrobek změkčuje oblečení, zanechává na něm kluzký film, což usnadňuje roztahování vláken a jejich shlukování do hrudek. Kondicionér je lepší nahradit malým množstvím octa. Postačí nalít 40-50 ml do misky s vodou na opláchnutí.

Tipy pro odstraňování pelet

Neodstraňujte pelety z mokrých předmětů. Počkejte, až úplně uschnou. Aby vlákna nevycházela z oblečení, nastříkejte ho lakem na vlasy. Zvláštní pozornost věnujte nejvíce „problémovým“ oblastem (boční švy, rukávy).

  • Kartáček na zuby

Nevyhazujte svůj starý zubní kartáček, bude se vám hodit při odstraňování měkkých hrudek. Po tkanině s tuhými štětinami musíte chodit jedním směrem. Tato metoda je ideální pro čištění límců a kapes.

  • Pěnová houba

Předměty s pevným pletením lze čistit houbou. Budeme potřebovat její tvrdou stránku. Doslova před očima „vymazává“ pelety z oblečení. Také stačí čistit pouze jedním směrem.

V chladném období se bez pleteného oblečení neobejdete. Skvěle hřeje, ale teplý úplet postupem času žmolkuje.-3

Budu moc rád, když vám moje rady budou užitečné. Děkujeme za pozornost a uvidíme se znovu na kanálu! 💖