Příčinou nepříjemného zápachu na toaletě může být špatné větrání nebo nepravidelné, nekvalitní čištění toalety. Je nemožné problém vyřešit sami, pouze pokud je problém způsoben nesprávnou instalací kanalizačního potrubí. Ve všech ostatních případech pravidelná pěna na holení snadno obnoví svěžest místnosti.

Jak se zbavit nepříjemného aroma

Problém může nastat nejen v soukromém či bytovém domě, ale i v hotelu. Představte si tuto situaci: jste na dovolené s rodinou a hotel je úplně jiný než na fotografiích. Záchod zapáchá a vy se chcete tohoto zápachu co nejrychleji zbavit. Obsluha nepřekáží a vy se můžete spolehnout jen na to, co najdete ve vlastní kosmetické taštičce. Pokud máte pěnu na holení, není se čeho bát.

Jednoduše natřete pěnu na záchodovou mísu a nechte několik minut působit. Nejpohodlnější způsob, jak to udělat, je pomocí štětce.

Zatímco plyne čas, umyjte podlahu vlhkým hadříkem a otřete ji něčím obsahujícím alkohol. Prostor tak důkladně vydezinfikujeme.

Vyplatí se ošetřit záchodové prkénko roztokem alkoholu, protože není známo, jak důkladně bylo před vaším příjezdem vyčištěno. Poměry pro roztok: 2 až 3, kde dva díly jsou líh a tři díly jsou voda.

Pěnový trik se hodí i rodinám s malými dětmi, které občas zapomenou spláchnout záchod.

Na co dalšího můžete použít pěnu na holení?

Pěna je skvělá na čištění vodovodních baterií a obkladů v koupelně. Jednoduše naneste na povrch, počkejte 20 minut a kontaminovaná místa dobře rozetřete. Poté zbylou pěnu opláchněte vodou a otřete ubrouskem.

Příčinou nepříjemného zápachu na toaletě může být špatné větrání nebo nepravidelné, nekvalitní čištění toalety.-3

Dalším trikem je potřít zrcátka trochou pěny. Díky tomu se nebude pára usazovat na skle po sprchování nebo při vaření v kuchyni.

Vyzkoušejte tento osvědčený life hack s pěnou a vaše toaleta bude vždy vonět čistě a svěže 💖