Byt by měl být místem, kam se chcete vracet a kde si můžete naplno odpočinout. Často se stává, že pronajímatelé zvažují pronájem bydlení pouze za nízkou cenu, aniž by přemýšleli o nevýhodách, které to může mít. Levnější bydlení bývá neatraktivní a neupravené. Můžete ale udělat malé změny, abyste byli šťastní pokaždé, když pomyslíte na návrat domů nebo setkání s hosty.

1. Osvěžení stěn

Barvu stěn můžete osvěžit po předchozím nájemníkovi. Nudnou barvu přelakujte na sytou a jasnou, která dodá interiéru harmonii a radost. Investice se vyplatí, protože kromě modernizace interiéru si užijete kreativitu a čas strávený s rodinou a přáteli.

2. Tapetování

Tapetování vyžaduje spoustu práce a času. Barevná tapeta se zajímavým vzorem dokonale promění interiér, i když bude umístěna pouze na jedné stěně.

3. Nové závěsy

Stává se, že nájemník byl silný kuřák a o cirkulaci vzduchu se nijak zvlášť nestaral. Nepříjemný zápach pohlcovaly především záclony a další látky. Nákup nových není spojen s velkými náklady. Volte jemné, vzdušné materiály a zajímavé vzory.

4. Koberec

Pokud podlaha vašeho bytu není v nejlepším stavu, vyplatí se investovat do měkkého hřejivého koberce. Dodá nejen pohodlí místnosti, ale také skryje všechny její nedostatky. Navíc se nejedná o příliš velké finanční náklady a vždy si ho můžete srolovat a odnést do nového bytu!

Byt by měl být místem, kam se chcete vracet a kde můžete plně relaxovat.-3

5. Matrace

V průměru stojí nová matrace od 3 000 do 10 000 000 rublů. Taková investice se však rychle vrátí. Pohodlí spánku je neocenitelné. Vyplatí se myslet i na hygienu. Spát na matraci předchozího nájemníka, o kterém nic nevíme, nebude moc příjemné. Když změníme bydliště, můžeme si matraci vzít s sebou, takže to nebudou vyhozené peníze.

Byt by měl být místem, kam se chcete vracet a kde můžete plně relaxovat.-4

6. Polštáře a deka

Jedná se o nejjednodušší a nejefektivnější způsob, jak dodat pronajatému bytu útulnost a pohodlí. Sadu přikrývky a několika polštářů lze objednat u Ozone nebo WB za minimální cenu. Působivé výsledky zaručeny!

Byt by měl být místem, kam se chcete vracet a kde můžete plně relaxovat.-5

7. Dekor

Je to on, kdo určuje výslednou vizuální podobu místnosti. Proto se vyplatí pořídit si pár levných a praktických věcí. Stojací lampa, svíčky, váza s květinami, fotografie umístěná na komodě dodají každému interiéru pohodlí a zvláštní atmosféru.

Byt by měl být místem, kam se chcete vracet a kde můžete plně relaxovat.-6
Byt by měl být místem, kam se chcete vracet a kde můžete plně relaxovat.-7

8. Malování nábytku

Pokud si nemůžete dovolit nový nábytek, můžete si nábytek z pronájmu přemalovat, pokud to majiteli nevadí! To je skvělý nápad, zvláště pokud plánujete pronájem na více než několik měsíců. Existuje několik způsobů, jak překreslit. Na dřevo a kov si můžete vybrat barvu nebo smalt. Před tím je třeba povrch obrousit brusným papírem.

9. Výměna rukojetí

Pokud se nechcete obtěžovat barvou, můžete vždy vyměnit úchytky na nočních stolcích, skříňkách a zásuvkách. I malé detaily mohou způsobit velký rozdíl v dekoru, takže nové úchytky mohou výrazně zlepšit vzhled vašeho nábytku. V tomto případě budou náklady nízké a efekt může být velmi zajímavý.

Byt by měl být místem, kam se chcete vracet a kde můžete plně relaxovat.-8
Byt by měl být místem, kam se chcete vracet a kde můžete plně relaxovat.-9

10. Nový ubrus

Pokud váš kuchyňský stůl vypadá zastarale, nezoufejte – existuje způsob, jak jej předělat, aniž byste museli vydělat peníze. Jednoduše ho překryjte elegantním ubrusem a chytře tak skryjete všechny jeho nedokonalosti, jako jsou opotřebované desky stolu a popraskané nohy. Vyberte si zajímavý vzor a měkký materiál, který podtrhne váš osobní styl a vytvoří atraktivní prostředí.

Byt by měl být místem, kam se chcete vracet a kde můžete plně relaxovat.-10

Nezáleží na tom, zda byt pronajímáte „na chvíli“ nebo v něm plánujete zůstat delší dobu, je lepší investovat do věcí, které lze snadno dopravit do vašeho budoucího bydlení.