Sklenice medu je vítaným hostem v kuchyni po celý rok, ale právě v zimě jej používáme nejčastěji. Je dobře známo, že med zlepšuje imunitu, má protizánětlivé a baktericidní účinky, posiluje srdce, pomáhá obnovovat játra, uklidňuje nervy a dodává mikro a makro prvky nezbytné pro zdraví, jako je draslík, fosfor, hořčík, vápník, železo a kyselina listová.

Med přidáváme do čajů, dezertů, domácích koláčů a dokonce i přírodních domácích sirupů. Abyste si mohli vychutnat skutečnou chuť, vůni a hodnotu zlatavého moku, a ne padělek, musíte se naučit, jak si vybrat přírodní med. Dnes vám řeknu o jednoduchém způsobu, jak ověřit pravost medu.

Jak rozeznat pravý med od falešného?

Zabere to doslova pár sekund a nevyžaduje ani otevírání sklenice. Můžete to udělat v obchodě pomocí jednoduchého testu stěny. Co je to za test?

Cílem je jednoduše sklenici obrátit a zkontrolovat, jak rychle med stéká po stěně sklenice. Teče-li med pomalu po stěně, je pravý, ale teče-li rychle po sklenici, je falešný.

Další způsoby, jak ověřit pravost medu

Pokud máte doma med a nejste si jisti jeho přirozeností, ověřte si jeho kvalitu jedním z těchto způsobů:

✅ rozpusťte ho ve sklenici studené vody – pokud se rychle rozpustí, je nejspíš umělý. Přírodní med se rozpouští pomaleji a při míchání zanechává šmouhy.

Sklenice medu v kuchyni je „vítaným hostem“ po celý rok, ale nejčastěji ji používáme v zimě.-3

✅nalijte trochu medu ze lžičky na talířek a sledujte, jak teče – když teče nepřetržitě a tvoří na talíři kopeček, jedná se o přírodní med. Proud umělého medu se ale „rozbije“ ještě dříve, než dopadne na talířek, a jednoduše na něm vytvoří tekutou skvrnu, ne hromádku.

✅vyzkoušejte – zvláštností pravého medu je, že je zpočátku sladký, a pak trochu štípe na jazyku, zatímco falešný med je prostě hodně sladký a jinou chuť nemá.