Sansevieria je oblíbený hrnkový sukulent, který zdobí interiér mnoha bytů a domů. Této květině se často říká „tchýnin jazyk“ a
„štičí ocas“ pro svůj dlouhý pružný list jasné barvy, je odolný vůči nadměrné vlhkosti, nedostatku světla a nevysychá, i když nechodíte v jeho blízkosti měsíc a půl I když přežije jakékoli podmínky, ale to neznamená, že se v našem domě cítí dobře musí být řádně postaráno.

Ukázalo se, že Sanseveria vytváří květy pouze tehdy, když se rostlina cítí jako ve svém přirozeném prostředí. Vytvořit takové podmínky doma je docela obtížný úkol, takže byste měli použít chytrý trik od zkušených zahradníků, abyste rostlinu stimulovali k tvorbě květů.

Ne každá sansevieria může kvést. Zde jsou odrůdy, které produkují květiny:

  • Guinea Sansevieria – poměrně oblíbená, vyznačuje se dlouhými,
    masitými listy, které vypadají jako hadí kůže;
  • Sansevieria cylindrical – připomíná aloe, její listy jsou velmi tvrdé a válcovité;
Sansevieria je oblíbený hrnkový sukulent, který zdobí interiér mnoha bytů a domů.-3
  • Sansevieria parva – má tenké zelené listy, jiný název je keňský hyacint, ve svém přirozeném prostředí vytváří poměrně malé světle růžové květy s jemnou texturou.
  • Sansevieria longiflora je po odkvětu jedna z nejkrásnějších, má dlouhé péřovité výhonky s intenzivní vůní.
Sansevieria je oblíbený hrnkový sukulent, který zdobí interiér mnoha bytů a domů.-4

Kvetení nastává pouze jednou ročně, koncem jara nebo koncem léta. Během tohoto období stojí za to rostlinu pozorovat. Pokud vidíte tenký stonek s malými pupeny, je to znamení, že kvetení začíná.

Barva květů závisí na druhu, ale nejčastěji jsou květy bílé, světle narůžovělé nebo světle zelené. Někteří květenství přirovnávají k hyacintům, ale jsou méně opeřená. Zajímavé je, že květiny jsou přes den zavřené a otevírají se pouze v noci. Sansevieria je ve svém přirozeném prostředí opylována moly, které přitahuje její bohaté aroma.

Jak pečovat o rostlinu, aby se objevily květiny?

Chcete-li stimulovat rostlinu k produkci výhonků s květinami, musíte ji trochu vyděsit změnou životních podmínek.

Nejlepší je, když ho záměrně vysušíte. Nedostatek vody se stane stresujícím pro sansevieria, která začne stimulovat růst a reprodukci výhonků. Je důležité, aby rostlina byla nejméně dva roky stará, mladší nebudou moci vytvářet květy a vysychání je zničí. Koncem jara krmte speciálním hnojivem pro tyto květiny a to samé opakujte na konci léta.

Sansevieria je oblíbený hrnkový sukulent, který zdobí interiér mnoha bytů a domů.-5

Květináč by měl být umístěn na slunci, aby rostlina měla několik hodin denně na absorbování slunečního světla. Na konci zimy je nesmírně důležité přestat zalévat. Květina se bude cítit ohrožena a vytvoří nové výhonky s květy. Poté je třeba začít pravidelně zalévat. Kvetení trvá asi tři týdny, takže stojí za to si tuto dobu užít, protože další kvetení bude možné až příští rok!