Blechy se rády živí krví našich mazlíčků. Potíž je ale v tom, že ovlivňují zdraví nejen zvířat, ale i lidí. Tito drobní parazité vážně koušou každého, s kým se setkají. Je těžké se jich zbavit, protože se množí a šíří po celém domě šílenou rychlostí. Pokud nevíte, jak se zvířecích blech v bytě zbavit, přečtěte si těchto 7 tipů, které vám pomohou problém rychle, efektivně a efektivně odstranit.

1. Dopřejte svému mazlíčkovi a všem ostatním domácím mazlíčkům v domě léčbu proti blechám.

I když si blechy všimnete pouze na jednom ze svých mazlíčků, je pravděpodobné, že je již mají i vaši ostatní mazlíčci. Pravidelně a dlouhodobě aplikujte hubení blech na každé zvíře, abyste snížili riziko opětovného napadení.

2. Důkladně vysajte všechny podlahy, koberce, předložky a pohovky

Vysávejte častěji všechny prostory vašeho domova nebo bytu. Vysávejte všechny koberce, předložky, čalounění a pelíšky pro domácí mazlíčky denně po dobu alespoň tří týdnů. To pomůže zbavit se jich a narušit jejich životní cyklus. Zaměřte svou pozornost na místa, kde tráví čas vaši mazlíčci. Nezapomeňte po každém úklidu vyhodit sáček z vysavače, abyste zabránili opětovnému běhání po domě a kladení vajíček.

3. Posypeme jedlou sodou

Tato skromná přísada je bezchemický způsob čištění koberců a čalounění od těchto houževnatých škůdců. Naneste na koberec jedlou sodu a nechte několik hodin nebo přes noc působit. Poté důkladně vysajte, abyste odstranili mrtvé blechy a jedlou sodu.

4. Čištění párou

Vzhledem k tomu, že blechy a jejich vajíčka jsou zabíjeny při zvýšených teplotách, může tepelné ošetření párou poskytnout rychlé výsledky. Použití parního čističe na podlahy, pohovky, matrace a čalouněný nábytek rychle zabije všechny druhy blech.

Přidat popis

5. Ložní prádlo perte při vysokých teplotách

Praní prostěradel, potahů matrací a jakéhokoli dalšího ložního prádla při nejvyšší možné teplotě účinně zabíjí blechy. Horká voda zabije všechna zbývající vajíčka nebo larvy. To platí jak pro postel majitele, tak pro zvíře. Týdenní praní podestýlky vašeho psa zabije parazity a zabrání jejich šíření. Ujistěte se, že při mytí používáte horkou vodu a mycí prostředek.

6. Použijte speciální sprej proti blechám

K dispozici jsou chemické roztoky, ale ty se nejlépe používají pouze jako poslední možnost, a pokud je používáte, snažte se zvířata ve vaší domácnosti chránit před potenciálně škodlivými chemikáliemi. Před použitím chemikálie lék proti blechám, je nejlepší vysát celý byt, aby se stimulovalo líhnutí kukel. Chemickým vlivům pak budou vystaveni pouze dospělí jedinci, což umožní jejich účinnou likvidaci.

7. Vyperte všechny plyšové hračky vašeho psa nebo kočky.

Dokonce i oblíbená hračka vašeho psa nebo kočky může mít bleší vajíčka a larvy. Pokud se nedají vyprat, budou se muset bohužel vyhodit.

Přidat popis