Granátové jablko je cenné pro svůj vnitřní obsah, ale kvalitu zrn je někdy obtížné určit podle stavu slupky.

Granátové jablko je bohaté na protirakovinné a protizánětlivé látky, které hrají důležitou roli v prevenci mnoha onemocnění. Antioxidanty, které obsahuje, pomáhají neutralizovat volné radikály dříve, než způsobí poškození těla poškozením buněčných struktur.

Zralé granátové jablko je sladké a chutné. Nezralé ovoce může obsahovat značné množství hořkosti. Jak si vybrat zralé granátové jablko z mnoha dostupných v obchodě? Na co si dát při výběru tohoto exotického a poměrně drahého ovoce zvláštní pozor, abyste zbytečně nevyhazovali peníze? Níže uvádíme několik užitečných tipů.

Hmotnost a velikost

V první řadě si dejte pozor na jejich váhu. Pokud držíte v ruce dva stejně velké plody, zralé granátové jablko bude těžší díky vyššímu obsahu šťávy.

Kůra

Někteří věří, že kůra by měla být červená nebo tmavě rubínová, ale to není úplně správné, protože existují druhy se světlým ovocem a růžovými zrny.

Pokud je slupka suchá, hrubá a popraskaná, je ovoce s největší pravděpodobností přezrálé. Slupka by měla být hladká a hnědé skvrny mohou naznačovat, že granátové jablko bylo napadeno bakteriemi.

Barva

Tmavě červená slupka znamená, že ovoce bude sladké a bohaté na zdraví prospěšné látky. Nezralé granátové jablko má obvykle světle růžovou nebo světle hnědou barvu. Bohužel se takové ovoce nejčastěji vyskytuje v obchodech, protože během přepravy nepředstavují žádné potíže a lze je skladovat po dlouhou dobu.

Pružnost

Zralé granátové jablko poznáte lehkým zatlačením. Pokud se prsty zaryjí do ovoce, je považováno za přezrálé. Pokud se povrch ukáže jako tvrdý a odolný vůči deformaci, pak ovoce nemělo čas dozrát. Nejlepší je vybrat si takový s elastickým povrchem, který se pod tlakem mírně prohne, ale po chvíli se vrátí do původního tvaru.

Hrot granátového jablka (květenství)

Na vrcholu granátového jablka je vidět charakteristický řapík, který je pozůstatkem jeho květenství. Zralá granátová jablka mají suchý vršek. V nezralých je měkký, ale v přezrálých často hnije a nepříjemně zapáchá.

Granátové jablko je cenné pro svůj vnitřní obsah, ale kvalitu zrn je někdy obtížné určit podle stavu slupky.-3