Opravdu neexistují žádná tajemství nebo kouzelnické triky, které vám pomohou udělat si doma pořádek. Tajemství, jak udržet váš domov čistý, jsou malé úkoly, které musíte dělat každý den. To je přesně to, co dělám, abych měl doma pořádek při práci a péči o 3 děti, takže to určitě zvládnete i vy!

Opravdu neexistují žádná tajemství nebo kouzelnické triky, které vám pomohou udělat si doma pořádek. Tajemství, jak udržet váš domov čistý, jsou malé úkoly, které musíte dělat každý den.

1. Ustel si každé ráno postel

Jedním z nejlepších způsobů, jak začít den, je ustlat si postel. Jakmile vstanete z postele, udělejte to. Jedná se o jednoduchý úkol, který vám pomůže začít den na správnou notu.

2. Odstraňte šálky z nočního stolku

Tento jednoduchý úkol je extrémně snadné splnit, ale ještě snazší na něj zapomenout, takže ho určitě zařaďte do své každodenní rutiny. Vezměte si každé ráno do kuchyně sklenici vody, aby byla vaše ložnice čistá a uklizená.

3. Vyčistěte kávovar

Kávovar je oblíbený – kuchyňská vychytávka pro ty, kteří nemohou fungovat bez své denní dávky ranního kofeinu, takže stojí za to si zvyknout na jeho čištění. Jednoduše po každém použití zařízení rychle otřete vlhkým hadříkem. To vám ušetří pravidelnějšího hloubkového čištění vozu.

4. Vodoznaky ihned po sprchování smyjte

Udržujte úroveň čistoty mezi hloubkovým čištěním sprchy tím, že každé ráno nebo večer otřete vodoznaky. Po osprchování otřete sprchovou zástěnu speciálním čističem na okna nebo houbičkou, aby se na ní netvořily stopy vody a vodní kámen.

5. Odložte své koupelnové výrobky.

V koupelně používáme každý den nejrůznější produkty – od zubní pasty a ústní vody až po pleťová séra. Mnoho lidí si myslí, že je jednodušší je mít jen tak po ruce, ale je lepší si zvyknout je po každém použití odkládat, aby byl prostor pořád uspořádaný a čistý.

Láhve šamponu, sprchového gelu, mýdla a svíčky rozmístěné kolem vany vytvářejí nepořádek, nemluvě o znesnadňování čištění. Najděte praktické a hygienické úložné řešení, které udrží vaši koupelnu déle uklizenou.

6. Vraťte boty na místo

Vždy udržujte chodbu bez nepořádku. Použijte háčky a organizéry na boty, aby byla vaše chodba čistá a organizovaná. Přidělte každému členu vaší rodiny krabici a háček a mějte všechny náležitosti na jejich správném místě.

Opravdu neexistují žádná tajemství nebo kouzelnické triky, které vám pomohou udělat si doma pořádek. Tajemství, jak udržet váš domov čistý, jsou malé úkoly, které musíte dělat každý den.-3

7. Ihned umyjte nádobí

Nenechávejte špinavé nádobí na další den. Umyjte si ho vždy před spaním, nebo ještě lépe ihned po jídle. Nejen, že to usnadníte, ale zbytky jídla přes noc vyschnou, což znamená, že další den budete muset drhnout silněji.

8. Při přípravě jídla udržujte věci čisté.

Při přípravě večeře vložte nádobí do myčky a otřete pracovní desky. Než bude jídlo hotové, vaše kuchyně bude čistá a po večeři zbývá jen umýt pánve, talíře a příbory.

9. Dejte vše zpět na své správné místo

Nezapomeňte vrátit vše, co během dne používáte, na správné místo, abyste zabránili vytváření nepořádku. Najděte každé položce její místo. V domácnostech, které jsou vždy útulné a čisté, je pro všechny předměty speciální místo, aby každý přesně věděl, kde je najde. Ať už jsou to klíče od auta, lepicí páska, rukavice nebo pasy, není třeba trávit hodiny jejich hledáním nebo nutit ostatní členy rodiny očekávat, že je najdete okamžitě! Věci budou vždy přesně tam, kam patří.

10. Každý den vynášejte odpadky

Zvykněte si pravidelně vyprazdňovat odpadkový koš a nezaplňovat jej do posledního místa. Pytel s odpadky můžete večer zavázat a vynést na chodbu a ráno, když se budete chystat do práce, vzít si ho s sebou.

Dodržováním těchto návyků bude váš domov vždy čistý a úklid se pro vás nikdy nestane zdrcujícím úkolem.