Někdy stav kapradiny zanechává mnoho přání. Zvláště po zimě, kdy rostlina dlouho bojovala se suchým vzduchem a studeným průvanem. Jak přivést rostlinu zpět k životu? Zkušení zahradníci používají speciální řešení, po kterém ožívá a vytváří velké množství zelených listů.

Obnovit kapradinu v květináči po zimě je možné, ale bude to chtít trpělivost. Je nutné poskytnout rostlině správné podmínky pro pěstování a náležitou péči, stejně jako všechny potřebné živiny. Můžete použít hotová hnojiva, která jsou k dostání v obchodech, ale nezapomeňte je před použitím naředit.

Kapradiny vyžadují po zimě zvláštní péči. Ukážeme vám, jak ho zachránit:

  • Kontrola stavu kořenů. Pokud vaše kapradina vadne nebo zakrňuje, vyplatí se zkontrolovat stav jejího kořenového balu. Vzhledem k tomu, že rostlinu lze v zimě snadno přelít, mohly jí začít hnít kořeny. Chcete-li stimulovat její růst, musíte ji znovu zasadit do čerstvé půdy. To je také nutné provést, pokud je květináč příliš těsný pro kořeny.
  • Voda a sprej. Vyschlé kapradí je třeba doplnit vodou. Dávejte ale pozor, abyste ji nepřeplnili. Půda by měla být mírně vlhká. Zbavte porost přebytečné vody a kapradinu systematicky mlžte a brzy se vám odvděčí svěže zeleným olistěním.
  • Odstraňte suché listy. Po zimě si můžete často všimnout, že některé listy kapradin zežloutly nebo úplně uschly. Neváhejte se zbavit odumřelých částí rostliny, aby rostlina mohla veškerou energii soustředit na zdravý růst.
  • Poskytujeme přístup ke světlu. Na jaře se ji vyplatí přemístit na severní nebo východní okenní parapet, kde najde velké množství rozptýleného světla. Na světlém místě bude bujně růst.

Jak stimulovat růst kapradí? Vyrobte si speciální kondicionér

Pro stimulaci růstu kapradí po zimě si můžete vyrobit domácí kondicionér, který je méně agresivní než hnojiva z obchodu. Je to velmi snadné:

Kapradina bude svěží a zelená, pokud její listy postříkáme roztokem připraveným z 1 litru vody a 2 polévkových lžic. lžíce epsomské soli jednou měsíčně.

Také každý měsíc 1 stůl. Lžíci epsomské soli lze nasypat kolem rostliny na substrát v květináči.

Postup by měl pokračovat, dokud kapradina nezíská svůj zdravý vzhled.