Každá hospodyňka si při mytí hrnců těžce povzdechne. Ostatně na vlastní kůži ví, jak těžké je vyčistit smaltované nádobí, ve kterém se připálila kaše nebo mléko. Dnes se s vámi podělím o svou oblíbenou metodu, která nevyžaduje mnoho času a úsilí.

Super čistič na nádobí

Takže, začněme! Budeme potřebovat dostupné suroviny, které má každá hospodyňka ve své kuchyni. Bezpečné, levné a efektivní. Použijte také mělkou misku nebo plastovou nádobu. Na smaltované nádobí se skvěle hodí žínka a pěnová houba.

V misce smíchejte následující ingredience:

  • Jedlá soda 2-3 lžíce. lžíce.
  • Peroxid vodíku.

Soda je velmi účinné abrazivo, které si poradí s jakýmkoliv typem plaku, rzi a úspěšně rozpouští mastnotu. Nalijte 2-3 polévkové lžíce do misky, poté přidávejte peroxid vodíku, dokud nezískáte hustou pastu. Hotová směs by neměla stékat po stranách pánve. Vše důkladně promíchejte.

Rozetřete pastu po povrchu smaltu, nejprve ošetřete stěny, poté dno. To je vhodné udělat s měkkou stranou houby.

Peroxid vodíku má výrazné bělící vlastnosti. Pokud nádobí znatelně změnilo barvu nebo ztmavlo, stojí za to dodatečně ošetřit dno pánve peroxidem. Nechte produkt působit.

Pokud je na povrchu pouze vodní kámen, stačí 30 minut, ale k odstranění usazenin je třeba pastu nechat několik hodin. Poté všechny nečistoty a karbonové usazeniny snadno setřeme pomocí tvrdé houby nebo žínky. Trochu trpělivosti a podívejte se, jaký úžasný výsledek!

Na dně zůstala malá skvrna, která tam byla před umytím nádobí. Ale to jsou již vlastnosti smaltu.

Doufám, že vám moje zkušenost byla užitečná. Pokusím se, když ne překvapit, tak potěšit novými nápady! Přeji vám inspiraci a těším se na vaše komentáře ❤️