Nejvyšší odměnou pro šťastného majitele decembristy je bujné kvetení. Rostlina se z nějakého důvodu nazývá Decembrist; poupata se obvykle objevují na konci listopadu, ale kvetou již na začátku zimy. Bohužel se to nestává vždy. Chcete-li vidět krásné květiny co nejrychleji, měli byste si připravit „kyselé“ hnojivo. Jednoduché a rychlé!

4 tipy od květinářů

Pokojová rostlina nás velmi často nechce potěšit velkolepými pupeny kvůli nesprávné péči. Před přípravou hnojiva je důležité vytvořit podmínky pro plný růst a vývoj květu.

  • Světlo . Decembrist je poměrně světlomilná květina, ale nevyplatí se světlo uměle prodlužovat. 7 hodin denního světla bude stačit. V zimě je lepší neumísťovat Decembristu do zadní části místnosti.
  • Druhý tip: drenáž . Pokud kořeny dostávají příliš mnoho vody, vstřebávání kyslíku rostlinou se zpomaluje.
  • Odstraňte hrnec z radiátoru . Optimální teplota pro nasazení pupenů je 14 stupňů. Decembrist nekvete v horkém počasí.
  • Během kvetení rostlinu nerozvinujte. Pokud toto pravidlo nedodržíte, může Decembrist vyhodit některá neotevřená poupata.

Krmení z domácí lékárničky

Vše, co potřebujeme, máme v domácí lékárničce. Pro stimulaci rostliny vezměte jednu tabletu aspirinu a rozpusťte ji v litru vody.

Nejvyšší odměnou pro šťastného majitele decembristy je bujné kvetení. Rostlina se z nějakého důvodu nazývá Decembrist, poupata se obvykle objevují koncem listopadu, ale kvetou již na začátku zimy.-3

Poté musíte uvolnit půdu v ​​květináči a zalévat rostlinu připraveným roztokem. Hnojím jednou za 3-4 týdny. Hnojivo podporuje růst zelené hmoty a zvyšuje odolnost vůči chorobám a škůdcům.

Účinek můžete umocnit pomocí speciálního nálevu. Naliji 2 litry vody do sklenice, přidám 1 polévkovou lžíci. lžíce popela a cibulové slupky. Nádobu nechám 3 dny na tmavém místě. Rostlinu zalévám u kořene.

Tato jednoduchá hnojiva vám umožní dosáhnout dlouhého a bujného kvetení Decembrist každý rok ❤️