V malém bytě se můžete cítit pohodlně. Stačí pár jednoduchých triků a vaše pokoje budou prostornější. Jak udělat malý byt vizuálně zvětšit velikost? Malý byt lze malými změnami zvětšit. To nevyžaduje velké výdaje.

Triky, jak opticky zvětšit místnost

  • Dlouhé závěsy

Chcete-li vizuálně zvětšit prostor, musíte si vybrat dlouhé závěsy pro okna, které se dostanou na podlahu. Je také důležité, aby visely ne z úrovně okna, ale mnohem výše. Mohou dosáhnout i na samotný strop. To vizuálně dodá místnosti pocit větší prostornosti. Horní část místnosti se navíc bude zdát mnohem vyšší.

V malém bytě se můžete cítit pohodlně. Stačí pár jednoduchých triků a vaše pokoje budou větší.-2
  • Obyčejné materiály

Místnosti budou vypadat opticky širší, pokud do nich přidáte interiérové ​​předměty vyrobené z obyčejných materiálů, například polštáře, přehozy, čalounění pohovek, závěsy nebo koberce.

V malém bytě se můžete cítit pohodlně. Stačí pár jednoduchých triků a vaše pokoje budou větší.-3

Různorodé a pestré textury potlačují malé místnosti a činí je těžšími. Jednotné textilie působí dojmem lehkosti a harmonie. V důsledku toho budou pokoje mnohem prostornější.

V malém bytě se můžete cítit pohodlně. Stačí pár jednoduchých triků a vaše pokoje budou větší.-4
V malém bytě se můžete cítit pohodlně. Stačí pár jednoduchých triků a vaše pokoje budou větší.-5
  • Světlé barvy

Na dojem větší prostornosti u vás doma se pozitivně projeví i výběr správných barev. Světlé odstíny místnost opticky zvětší. Vyhněte se jakékoli šedé, černé, tmavě modré, lahvově zelené, tmavě hnědé, fialové.

V malém bytě se můžete cítit pohodlně. Stačí pár jednoduchých triků a vaše pokoje budou větší.-6

Zaměřte se na bílou, světle béžovou a pastelové barvy. V těchto barvách byste si měli vybrat nejen nábytek. Pozornost věnujte také doplňkům v podobě textilu. Pro zvýšení efektu můžete stěny přemalovat světlými barvami.

V malém bytě se můžete cítit pohodlně. Stačí pár jednoduchých triků a vaše pokoje budou větší.-7
V malém bytě se můžete cítit pohodlně. Stačí pár jednoduchých triků a vaše pokoje budou větší.-8

  • Zrcadla

Zrcadla jsou nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak opticky zvětšit váš domov. Nejlépe se instalují do prostorných prostor, které pocit prostornosti ještě umocní. Vysoká a široká zrcadla dodají zvláštní efekt. Připevnění podél celé stěny přidá optické zvětšení v malých oblastech.

V malém bytě se můžete cítit pohodlně. Stačí pár jednoduchých triků a vaše pokoje budou prostornější.-9
  • Průhledné prvky

Malá místnost se bude zdát větší, pokud do ní přidáme průhledné prvky. Skvělým doplňkem by byly skleněné stolky. Takový kus nábytku bude téměř neviditelný, takže nepřetíží těsný prostor, ale zároveň bude dalším prostorem pro použití.

V malém bytě se můžete cítit pohodlně. Stačí pár jednoduchých triků a vaše pokoje budou prostornější.-10
  • Zbavte se velkých lustrů
    Váš byt se bude zdát větší, pokud se zbavíte velkých, masivních a těžkých lustrů. Takové dekorativní osvětlení vizuálně snižuje strop, čímž se místnost zmenšuje. Módní závěsná svítidla na dlouhých lanech místnost především zmenšují.
V malém bytě se můžete cítit pohodlně. Stačí pár jednoduchých triků a vaše pokoje budou větší.-11

Je lepší se spolehnout na elegantní stínidla přiléhající ke stropu. Poskytnou stejné množství světla a nezmenší prostor.

V malém bytě se můžete cítit pohodlně. Stačí pár jednoduchých triků a vaše pokoje budou větší.-12

V malém bytě se můžete cítit pohodlně. Stačí pár jednoduchých triků a vaše pokoje budou větší.-13