Čepice, šály a rukavice budou našimi věrnými společníky ještě několik měsíců. Na úpletech se bohužel postupem času objevuje žmolkování a nejčastěji se tak děje u našich oblíbených doplňků, které nosíme neustále. Malé nadýchané žmolky pravidelně odpadávají z šátku nebo klobouku a zůstávají na svrchním oblečení a vlasech. Chci se s vámi podělit o jeden work life hack, který zaručeně problém vyřeší.

Jak dát svému příslušenství nový vzhled

Je těžké si představit zimní šatník bez teplých doplňků. Trio „čepice + šála + rukavice“ spolehlivě izoluje obraz a dodává styl, ale již 2-3 měsíce po zakoupení se látka začne žmolkovat. To se stalo s mým kostkovaným šátkem. Abych situaci napravil, vzpomněl jsem si na trik, který jsem četl ve starém časopise.

Abyste se zbavili pilulek na pletenině, musíte si vzít běžnou pečicí fólii. Poté do ní šátek zabalte a dejte na den do mrazáku. Po 24 hodinách vyjměte šátek z lednice a rozbalte jej. Pokud látku dobře protřepete, zmrzlé, nadýchané kuličky samy odpadnou. A k vyřešení problému nepotřebujete používat improvizované předměty.

Čepice, šály a rukavice budou našimi věrnými společníky ještě několik měsíců.-3

Alternativní metoda

Předchozí způsob je vhodný i pro velké pletené šály, ale s hladkými rukavicemi nebo čepicí vyzkoušejte jiný způsob. Pokud dochází k silnému žmolkování, přejeďte po materiálu jednorázovou žiletkou. Podívejte se na stav mých oblíbených rukavic. Po zpracování byly jako nové.

Čepice, šály a rukavice budou našimi věrnými společníky ještě několik měsíců.-4

Cívky se oholí velmi rychle, ale je tu jedno upozornění – strojkem byste neměli pohybovat doleva a doprava. To může látku poškodit. Je také důležité, aby byl stroj nový.

Vyzkoušejte jednoduché, ale nestandardní řešení „zimního“ problému a vaše věci budou vždy vypadat perfektně! Děkujeme za pozornost a uvidíme se znovu na kanálu! 💖