Bez utěrek se v kuchyni neobejdete. Mám ráda kuchyňské textilie ve světlých barvách, interiér velmi osvěží, ale bohužel se rychle opotřebují. Abyste se zbavili nečistot a žlutých skvrn, musíte ručníky namočit do speciálního roztoku a teprve poté je vyprat běžným způsobem. Dnes se s vámi podělím o jednoduchý životní hack, který nevyžaduje velké náklady.

Jak prát ručníky doma

Skvrny od mastnoty, čaje nebo kávy, rajčatového protlaku a bobulového džusu se považují za trvalé skvrny. Pomocí pracího prášku se jich nezbavíte, musí se kombinovat s jinými dostupnými přísadami.

K přípravě bělícího roztoku budeme potřebovat:

  • 2 polévkové lžíce. lžíce másla.
  • 2 polévkové lžíce. lžíce bělidla.
  • 3 polévkové lžíce. l. prací prášek.
  • 5 l. voda.

Používám kyslíkové bělidlo. Neobsahuje chlór a je ideální na bílé i barevné ručníky. Musíte vzít olej bez výrazného zápachu, ideální volbou je rafinovaný produkt!

Postup krok za krokem:

  • Vezměte pánev a nalijte do ní 5 litrů čisté vody.
  • Jakmile se voda vaří, sundejte nádobí ze sporáku. Přidejte 2 polévkové lžíce prášku a bělidla do horké vody. Důkladně promíchejte.
  • Poté přidejte 2 polévkové lžíce. lžíce slunečnicového oleje.
  • Jakmile se prášek zcela rozpustí, namočte ručníky do připraveného roztoku. Necháme je 2-3 hodiny, aby kompozice měla čas působit.

Uvidíte, jak voda změní barvu. Postupně se zakalí a získá šedavý odstín.

Po pár hodinách ručníky z roztoku vyjmeme a vyždímáme. Dále byste měli umístit textilie do bubnu, nastavit režim bavlny a spustit pračku.

Bez utěrek se v kuchyni neobejdete. Kuchyňský textil mám ráda ve světlých barvách, skvěle osvěží interiér, ale bohužel se rychle opotřebuje.-3

Jak to funguje

Kyslíkové bělidlo proniká do látky a „vytlačuje“ nečistoty z vláken. Prací prášek tento efekt umocňuje a také pomáhá odstraňovat nečistoty. Olej změkčuje látku a odstraňuje pachy.

Díky této jednoduché metodě budou vaše ručníky vypadat jako nové. Děkujeme za pozornost a uvidíme se znovu na kanálu! 💖