Kaktusy jsou okouzlující pokojové rostliny, které mohou ozdobit každý interiér. Pozornost přitahuje rozmanitost tvarů kaktusů, a to jak jejich trny, tak květy.

Kaktusy patří do čeledi hvozdíkovitých. Pocházejí ze Severní a Jižní Ameriky. Přirozeně se vyskytují v pouštích, kde je po většinu roku sucho.

Jsou velmi nenáročné na pěstování a skvělé pro začínající zahrádkáře. Pokud se o kaktusy správně staráte, mohou produkovat květiny! Jak rozkvést kaktusy?

Hlavní pravidlo: kaktus musí přezimovat. Je velmi důležité, aby rostlina v zimě přešla do klidového stavu. Teprve poté může uvolnit poupata. Pokud je doma na teplém místě, vedle radiátoru, pak kaktus nepokvete.

Přibližně v polovině listopadu byste měli přestat kaktusy zalévat. Vyjmeme je z květináče, kořenový bal zabalíme do novinového papíru a rostliny uložíme do kartonu.

Krabice by neměla být pevně uzavřena, jinak by vzorky mohly začít hnít. To vše se přenese do místnosti s teplotou -10 -12°C, například chladného sklepa. V době vegetačního klidu by kaktusy neměly mít přístup ke světlu. Také je nelze zalévat.

V březnu stěhujeme kaktusy do domu. Budou ošklivé a vrásčité. Poté by měly být zasazeny do květináčů s novou kaktusovou půdou. Zalévání začíná do týdne. Nejprve opatrně do hrnce, poté nalijte vodu do stojánku. Několik dní po zálivce začnou kaktusy ožívat a obnovovat svůj atraktivní vzhled. Během krátké doby by měly uvolnit poupata a brzy krásně vykvést.

Kaktusy jsou okouzlující pokojové rostliny, které mohou ozdobit každý interiér. Pozornost přitahuje rozmanitost tvarů kaktusů, a to jak jejich trny, tak květy. Kaktusy patří do čeledi hvozdíkovitých.-3

Jak správně zalévat kaktus?

Nejlepší je zalévat zespodu. Je třeba nalít vodu do malé nádoby a poté umístit hrnec s kaktusem asi na 3 minuty.

Nezalévejte kaktusy pod kohoutkem. Voda z vodovodu obsahuje mnoho minerálních sloučenin, které mohou rostlině škodit. Nejlepší je převařená voda pokojové teploty.