K vaření brambor nestačí jen voda a sůl. Kamarád, zkušený kuchař, mluvil o složitosti vaření brambor. Aby to bylo chutnější, na její radu jsem začal přidávat jeden levný a oblíbený produkt. Brambory chutnají mnohem lépe. Zkuste to také a hned pocítíte rozdíl v chuti.

Vaření brambor – něco k zapamatování

Vaření brambor se zdá jako nejjednodušší kulinářský úkol, ale pro dokonalé výsledky je potřeba dodržet pár pravidel, aby vše dobře dopadlo.

Za prvé, na množství vody záleží, protože si ji mnozí z nás lijí na oči, a to je špatně. Na každých 500 g brambor se doporučuje zalít 200 ml vody . Právě tento poměr zajistí správnou konzistenci.

Další věc je kůra. Vše závisí na stáří zeleniny – staré nebo mladé. Pokud máte po ruce mladé brambory, pak je určitě lepší je důkladně omýt a uvařit „se slupkou“ a slupku odstranit až na talíři. Uvnitř zeleniny tak zůstanou cenné vitamíny a z konzumace brambor získáte maximální užitek.

Při vaření brambor je velmi důležité zvážit teplotu vody. K této problematice existuje několik přístupů. Někdo dává zeleninu raději do studené vody. Ukazuje se však, že je optimální používat vařenou vodu, aby se zachovalo maximální množství užitečných prvků a vitamínů. Brambory je lepší osolit až po změknutí brambor. Tedy na konci vaření, a ne na začátku.

Abyste se zbavili škrobu v bramborách, když se voda s bramborami vaří, zakalí, slijte ji, přidejte novou vodu a brambory v ní uvařte.

Co přidat do hrnce brambor?

Můj přítel, zkušený kuchař, se se mnou podělil o tajemství: aby byly brambory ještě chutnější, musíte do pánve přidat celou cibuli nakrájenou na polovinu. Společně s bramborami uvaříme cibuli do měkka, poté je vyjmeme a brambory jsou ještě aromatické a křehké.

Pro originálnější chuť můžete do vody přidat i stroužek česneku, čerstvou bazalku, tymián, rozmarýn, petržel nebo špetku kmínu.