Upravit si vlasy rychle a krásně je snem každé ženy. Tento proces se však může protáhnout z jednoho triviálního důvodu. Pro začátek musíte strávit spoustu času odstraněním vlasů zamotaných v hřebenu a vyčištěním od nečistot. Moje kamarádka pracuje jako kadeřnice, od ní jsem se naučil nečekaný, ale fungující životní trik, jak udržet hřeben čistý a uklizený několik týdnů.

Jak funguje trik s nylonovými ponožkami?

Pokud váš štětec vypadá jako samostatná forma života, tato jednoduchá metoda ušetří čas i nervy. Nejprve musíte hřeben dobře umýt v mýdlové vodě a odstranit všechny nahromaděné vlasy. Pak si vezměte podkolenky, já používám ty, které už na sobě mají bafuňky. Nebo můžete podkolenky nahradit běžnými oversized punčochami a ponožkami. Nastříháme je na míru a natáhneme na hřeben nebo kartáč tak, aby jeho základna byla pod silonkou.

Nylon snadno prochází zuby hřebenu. Na elastickém materiálu se tak usadí všechny chlupy, lupy a nečistoty a nasaje i část mazu. Aby byl hřeben absolutně čistý, stačí opatrně odstranit proužek nylonové látky. Připraveno!

Vlastnosti péče o hřeben

Každý den odstraňujem chloupky z povrchu hřebenu a jednou týdně jí dopřávám „vodní procedury“. Pokud se však jedná o dřevěný výrobek, pak je lepší jej nenamáčet, ale otřít vatou namočenou v alkoholu.

K čištění plastového hřebenu potřebujeme:

  • Teplá voda – 1 litr.
  • Šampon na vlasy – 2 polévkové lžíce. lžíce.
  • Ocet – 3 polévkové lžíce. l.

Ponořte hřeben do připraveného roztoku a počkejte 15 minut. K odstranění nečistot a mazu z povrchu použijte starý zubní kartáček. Poté je třeba produkt opláchnout pod tekoucí vodou a nechat uschnout.

Na čistotě hřebenu závisí nejen stav vlasů, ale i celkový dojem ženy. Děkujeme za pozornost a uvidíme se znovu na kanálu! 💖