Na jaře mají ženy v domácnosti spoustu problémů, zejména mytí oken. Jedná se o neměnnou tradici, která označuje připravenost na novou sezónu. Leštit okna bez šmouh je poměrně obtížné, protože mnoho kapalin z obchodu jednoduše rozmazává nečistoty na skle. Pro tento účel se mnohem lépe hodí domácí zařízení a několik dostupných prostředků.

Jak umýt okna?

Mytí oken je extrémně pracný úkol, mnoho lidí nemá trpělivost leštit sklo několik hodin. Ale je tu dobrá zpráva: nepotřebujete drahé spreje z obchodu, abyste proces urychlili, máme vše, co potřebujeme po ruce.

Aby byl váš domov čistý, použijte plastovou lopatku s gumovým okrajem, nylonové punčocháče a domácí čisticí směs, kterou připravíte za pár minut.

Lesklá okna bez šmouh

Nejprve si připravíme domácí prostředek na čištění oken. Budeme potřebovat 100 ml octa, půl litru vody, 1 lžičku prostředku na mytí nádobí, dále šťávu z půlky citronu a pár kapek glycerinu. Místo prostředku na mytí nádobí můžete použít aviváž nebo ostřikovač čelního skla. Smíchejte všechny ingredience v míse a důkladně promíchejte. Hotovou směs nalijte do rozprašovače. Čistič oken je připraven!

Jednoduše nastříkejte tekutinu na špinavé sklo a poté jej začněte čistit jako obvykle pomocí hadříku z mikrovlákna.

Ve druhé fázi budeme potřebovat lopatku, nebo spíše gumičku na jejím konci. Plynulými pohyby odstraňte přebytečnou pěnu z oken a teprve poté si vezměte nylonové punčochy. Elastický materiál dokonale leští okna, aniž by na povrchu zanechával škrábance nebo šmouhy.

Doufám, že vám moje tipy pomohly! Děkujeme za pozornost a uvidíme se znovu na kanálu! 💖