Někdy se může v koupelně nebo kuchyni objevit nepříjemný zápach ihned po důkladném úklidu. Nejčastěji je důvodem špinavé potrubí. Na stěnách kanalizace se pravidelně usazují zbytky čisticích prostředků, nečistot a vlasů. Ve vlhkém prostředí se začnou aktivně množit bakterie a objeví se silný zápach. Dnešní recept je vhodný pro čištění potrubí a prevenci ucpání.

Jak se vypořádat s nepříjemným zápachem

Okamžitě bych rád poznamenal, že osvěžovače vzduchu z borovice, moře a dalších neodstraňují příčinu, ale pouze ji „maskují“. V důsledku špatného větrání se do místnosti mohou dostat cizí pachy. Ale pokud je vše v pořádku s prouděním vzduchu a toaleta a další vodovodní armatury se třpytí čistě, znamená to, že nepříjemný zápach pochází z kanalizačních trubek. V tomto případě se obejdete bez domácí chemie, stačí otevřít kuchyňskou skříňku a smíchat pár ingrediencí.

Domácí směs pro čerstvost doma

Budeme potřebovat 2 dostupné produkty – stolní ocet a sodu. Tyto ingredience má většinou každá hospodyňka ve své kuchyni, takže příprava čistící směsi vyjde na pouhé drobné. Nejčastěji se mi ucpává kuchyňský dřez.

Nejprve musíte odstranit síťový filtr a pokusit se odstranit všechny nečistoty pomocí dlouhého párátka nebo jiného tenkého předmětu. Poté vezměte 1/3 šálku jedlé sody a nalijte ji do odtokového otvoru ve dřezu. Nalijte 1/3 šálku octa. Okamžitě dojde k silné chemické reakci, jejímž výsledkem je tvorba bujné pěny. Nyní by mělo fungovat duo sody a octa, počkejte alespoň 30 minut.

Někdy se může v koupelně nebo kuchyni objevit nepříjemný zápach ihned po důkladném úklidu. Nejčastěji je příčinou znečištěné potrubí.-3

Po půl hodině nalijte do odtoku litr vroucí vody. Ošetření čas od času opakujte, abyste zabránili ucpání a nepříjemnému zápachu v koupelně nebo kuchyni.

Děkuji, že jste dočetli tento článek až do konce. Budu velmi rád, když uvidím vaše lajky a komentáře a také odebíráte kanál! 💖