Milovníci rostlin dobře vědí, že jejich pěstování je zodpovědná záležitost. Velmi často jsou vystaveny různým chorobám, které způsobují nejen bakterie, ale i škůdci (například roztoči), kteří z rostliny vysávají to nejlepší.

Zima a topná sezóna bujnému růstu rostlin neprospívá, protože často v tomto období květy opadávají nebo rostou zakrněle. Neodpovídající teplota, žádné větrání a přehnaná zálivka jsou nejčastější prohřešky, se kterými to naše květiny mají těžké.

Následky jsou viditelné v podobě plísně, která má podobu bílého povlaku na povrchu země.

Pokud naše reakce není rychlá, plíseň pokryje celou rostlinu a co je nejhorší, zničí kořeny, které začnou hnít a listy zčernají. Mnoho zahrádkářů hned běží do zahradnictví koupit přípravky na chemické bázi, které jsou docela účinné, ale mohou rostlině více uškodit než pomoci. Jsem pro bezpečné a přirozené alternativy, které nezvýší bílý plak a okamžitě ho odstraní.

Níže jsou uvedeny 3 penny opravné prostředky, které vám pomohou zbavit se bílého plaku

Aktivní uhlí

Nejlepší, co v této situaci udělat, je použít aktivní uhlí. Díky tomu plíseň v hrnci rychle zmizí, protože ji uhlík absorbuje. Navíc tím zabráníte dalšímu růstu bílého plaku. Stačí rozdrtit pár tablet aktivního uhlí a drcené uhlí jednoduše umístit do hrnce nebo kousky zapíchnout do kontaminované půdy.

Sluší se dodat, že aktivní uhlí má také vlastnosti, které odpuzují žížaly a háďátka. Rostlina díky tomu poroste zdravě a bujně a nezalekne se ani houbových chorob, ani škůdců.

Ocet

Dalším domácím lékem na bílý plak, který je stejně účinný, je jablečný ocet. Stačí naředit v následujícím poměru: 1 polévková lžíce octa na 1 litr vody, nalít do rozprašovače a posypat půdu s plísní.

Prášek do pečiva

Dobrá je i jedlá soda, která má dezinfekční vlastnosti. Přidejte 3 lžíce jedlé sody do 1 sklenice vody a rostlinu zalijte.

Milovníci rostlin dobře vědí, že jejich pěstování je zodpovědná záležitost.-3

Těmito domácími a levnými metodami se rychle a snadno zbavíte plísně v květináči.