Praní džínů není tak jednoduchý úkol, jak by se na první pohled mohlo zdát. Faktem je, že džínovina je hustá bavlněná tkanina. Po nějaké době po zakoupení ztratí barvu a tvar. Děje se tak ihned po vyprání, nejprve se džíny srazí asi o 10 % a dále se smršťují během 3-4 praní. Níže navržené metody prodlouží životnost vašeho oblíbeného produktu.

Proč se džíny zmenšují?

I když složení obsahuje nejen bavlnu, ale i 5 % elastanu, neznamená to, že džíny lze prát na 60 stupňů Celsia bez následků. Příliš vysoká teplota praní je nejčastější příčinou srážení materiálu. Pokud nastavíte rychlost na vysokou , vlákna se také poškodí, dokonce i přidání běžné aviváže může způsobit deformaci tkaniny.

Existuje mnoho různých faktorů, které způsobují, že se denim smršťuje. Po zakoupení džín se proto musíte ujistit, že věc končí v pračce co nejméně. Co ale dělat, když se vám zašpiní džíny? Následující trik vás pojistí proti selhání.

Jak uchovat džíny po vyprání?

Musí být okamžitě přijata opatření. Jakmile pračka dokončí prací cyklus, vyjměte džíny z bubnu. Vezměte si široký froté ručník, který absorbuje přebytečnou vlhkost. Rozložte ručník na rovný povrch a zabalte do něj mokré džíny. Tato jednoduchá technika rychle vymačká vodu z džínoviny. Po 5 minutách musíte roli rozvinout a pověsit džíny, aby uschly, aby se látka dále natáhla.

Další metodou je namočit džíny alespoň na půl hodiny do teplé vody s jemným dětským šamponem . Poté je třeba dobře vymáchat, oblečení vyždímat a pověsit, aby uschlo. Dobrým řešením je natáhnout mokrý materiál pomocí horkého vzduchu z fénu, který by měl směřovat na džíny. Teplo oslabí vlákna látky a způsobí jejich prodloužení.

Před námi je spousta skvělých nápadů a užitečných tipů. Nepřepínejte, odebírejte kanál ❤️