Intenzivně kvetoucí okrasné keře jsou ceněny pro rozmanitost tvarů, barev a množství ozdobných poupat. Mnohé odrůdy kvetou hned po výsadbě, jiným to trvá, ale když čas přijde, rozzáří zahradu jako málokterá rostlina. Připravil jsem výběr 9 krásných exemplářů, které na jaře vymalují květinové záhony, živé ploty nebo terasové květináče v jasných, energizujících barvách.

zlatice

Vyznačuje se zlatými květy, které se hustě objevují na holých výhoncích. Kvetou na přelomu března a dubna, podle odrůdy dorůstají až 3 m výšky. Dobře se hodí jako dekorace do květináčů a světlých živých plotů.

Spiraea šedá

Šedá spirála je odrůda, která kvete na jaře, konkrétně od dubna do května. Vyznačuje se bujným olistěním a drobnými sněhově bílými květy, které hustě pokrývají výhony. Jsou ideální pro tvarované a volné živé ploty.

Japonica

Obvykle kvete od dubna do konce května a první květy se mohou objevit již brzy na jaře, pokud je příznivé počasí a stabilní podmínky. Kdoule japonská vypadá na zahradě skvěle, pokud jí poskytnete slunné místo na středně úrodné půdě, daleko od rostlin, které půdu okyselují.

Intenzivně kvetoucí okrasné keře jsou ceněny pro rozmanitost tvarů, barev a množství ozdobných poupat.-3

Mandle trojlaločná

Kvete od dubna do května, ale poupata miniaturních růží se mohou objevit již koncem teplého února. V zahradním pěstování převládají mandle nižší, naroubované na kmínku, které na chráněných místech na středně úrodné půdě dorůstají 1,5-2 m výšky.

Intenzivně kvetoucí okrasné keře jsou ceněny pro rozmanitost tvarů, barev a množství ozdobných poupat.-4

Šeřík

Dorůstá do výšky 3-4 m a kvete po celý květen a šíří kolem sebe neobvyklé, intenzivně sladké aroma. Květiny jsou v odstínech růžové, bílé a fialové. Vysoká tolerance k suchu a chladu, průměrná kvalita půdy a mírně slunná poloha znamenají, že šeříky lze vysadit téměř kdekoli.

Intenzivně kvetoucí okrasné keře jsou ceněny pro rozmanitost tvarů, barev a množství ozdobných poupat.-5

Rhododendron a azalka

Rododendrony se stálezelenými kožovitými listy jsou stínomilné a preferují trvale vlhkou půdu na tmavém místě. Azalky kvetou ve všech barvách duhy, kromě modré na slunných místech.

Intenzivně kvetoucí okrasné keře jsou ceněny pro rozmanitost tvarů, barev a množství ozdobných poupat.-6

Intenzivně kvetoucí okrasné keře jsou ceněny pro rozmanitost tvarů, barev a množství ozdobných poupat.-7

Stromové pivoňky

Kvetou od konce jara do června a vytvářejí obří květy v růžové, bílé, červené, fialové a slunečné oranžové odstíny.

Intenzivně kvetoucí okrasné keře jsou ceněny pro rozmanitost tvarů, barev a množství ozdobných poupat.-8

tamaryšek

Tamarišek je drobnokvětá odrůda, která kvete na jaře, s průměrem a výškou až 5 metrů. Má malebný tvar, je hustý a rozvětvený. Může být vysazen i na kamenité, suché půdě, kde je málo kvetoucích rostlin.

Intenzivně kvetoucí okrasné keře jsou ceněny pro rozmanitost tvarů, barev a množství ozdobných poupat.-9

Z těchto 9 výše uvedených možností si snadno vyberete rostlinu, která se stane hlavní ozdobou vaší zahrady.