Před Novým rokem bývá spousta práce a povyku. Může být docela obtížné najít si čas vzít koberec do čistírny nebo strávit drahocenné hodiny ručním čištěním. Je tu východ! Na polici v kuchyni si můžete vzít produkt, který je účinnější než drahá dochucovadla.

Jak prát koberec doma

Na koberci se sbírá prach, drobky a nečistoty, často na něm zůstávají nevzhledné skvrny, které zaschly a vysavač je rozhodně neodstraní. Aby skvrna zmizela, musíte vzít prostředek na mytí nádobí, nalít ho na znečištěné místo a jemně otřít houbou. Poté mýdlovou pěnu smyjte vlhkým hadříkem a máte hotovo!

Vynikající výsledky poskytuje také roztok octa. Zde je potřeba smíchat ocet s vodou v poměru 1:2. Tekutinu naneste na nečistoty a krouživými pohyby vetřete, aby se všechny žmolky důkladně propracovaly. Tato metoda nejen obnoví původní vzhled koberce, ale také jej dokonale vydezinfikuje.

Pokud je skvrna čerstvá a mastná, pak používám běžnou jedlou sodu. Pudr pomáhá odmašťovat skvrny a čistit nečistoty. Jednoduše nasypte jedlou sodu na koberec a nechte půl hodiny působit. Poté vysajte a užijte si výsledek.

Jak dodat vašemu koberci příjemnou vůni

S čím je spojena vůně Nového roku a Vánoc? Samozřejmě se skořicí, citrusovými plody, hřebíčkem, muškátovým oříškem a jehličím. Tyto vůně si užijete bez drahých difuzérů a svíček. Jen musíte vědět, čím koberec posypat. Připravujeme speciální směs, jejíž vůně zůstane ve vzduchu několik týdnů.

Před Novým rokem bývá spousta práce a povyku. Může být docela obtížné najít si čas vzít koberec do čistírny nebo strávit drahocenné hodiny ručním čištěním. Existuje cesta ven -3

Budeme potřebovat:

  • Prášek do pečiva.
  • Muškátový oříšek.
  • Karafiát.
  • Skořice.

Nejlepší je, když je všechno koření rozemleté. Koberec musíte posypat aromatickou směsí a nechat 20 minut. Po uplynutí této doby koberec několikrát vysajte.

Veselé nadcházející svátky, moji milí! Z celého srdce vám přeji štěstí, pohodu, úspěch vždy a ve všem ❤️