Pro většinu lidí nepatří čištění podlah k jejich oblíbeným domácím pracím. Důkladné vytírání podlah ve všech místnostech je polovina úspěchu, ale i tak je potřeba se vyvarovat, aby na nich nezůstaly bahnité šmouhy. Dnes vám chci říct, co byste měli přidat do vody, aby se váš domov třpytil čistotou a voněl svěže!

Podlahu myjeme, dokud se neleskne a bez šmouh

Pamatujte, že čištění podlahy pouze vodou je neúčinné. Chcete-li dosáhnout brilantního výsledku, musíte z kuchyňské police vzít sklenici skořice. Aromatické koření lze bezpečně používat v domácnosti, má příjemnou a rozpoznatelnou vůni, která odpuzuje moly, mravence a jiný hmyz, koření působí antibakteriálně a dokáže i čistit vzduch.

Ve skutečnosti vše, co musíte udělat, je přidat koření do vody s malým množstvím čisticího prostředku na podlahy. Zajímavé je, že skořici lze využít třemi různými způsoby. Nejjednodušší je nasypat půl lžičky prášku do kbelíku s vodou a důkladně promíchat.

Místo hotového prášku si můžete vzít 3 tyčinky skořice. Umístěte je do hrnce a nalijte jeden a půl litru vody, položte nádobí na sporák. Vařte na mírném ohni asi 10 minut.

Poté vývar odstavte, po úplném vychladnutí nalijte aromatickou tekutinu do kbelíku s vodou. Nezapomeňte přidat prací prostředek, máte hotovo!

Jak používat skořicový esenciální olej

Existuje ještě třetí, velmi jednoduchý a účinný způsob, jak využít skořici k čištění podlah. Musíte přidat 5 kapek skořicového oleje do kbelíku s vodou. Lahve s olejem se obvykle prodávají s pohodlnou dávkovací pipetou.

Poté podlahu umyjte jako obvykle. Vyzkoušejte tento osvědčený life hack a váš domov bude vždy čistý a uklizený!

Doufám, že vám moje tipy pomohly! Děkuji za pozornost a zase se uvidíme na kanálu 💖