Voda, která teče z kohoutku, obsahuje mnoho minerálů, které způsobují vznik nevzhledného bílého povlaku. Je to patrné zejména na tmavém dřezu. Často se při odstraňování vápenných usazenin na povrchu tvoří škrábance, které zhoršují vzhled vodovodních armatur a kuchyně jako celku. Soused říká, že nejlepší čisticí prostředek je v kuchyňské skříni. Rozhodl jsem se vyzkoušet life hack sám!

Odkud pochází plak na dřezu?

Černá umyvadla jsou v poslední době oblíbeným trendem! Ale udržovat takový dřez čistý je opravdové umění.

Minerály se aktivně hromadí v místech, která nejčastěji přicházejí do styku s vodou. Dřez samozřejmě můžete vyčistit, ale po několika týdnech bude plak znovu patrný. Čím vyšší je koncentrace iontů draslíku a hořčíku, tím častěji vzniká potřeba odstraňování vodního kamene. Úplné změkčení vody je nemožné, ale můžete se naučit zacházet s plakem co nejrychleji.

Jak vyřešit problém bez dalších nákladů

Soused se podělil o účinnou metodu, která pomáhá zbavit se i úporného plaku. 15 minut postačí k úplnému odstranění nečistot, vodního kamene a skvrn od mýdla. Nejprve potřebujeme stolní ocet. Jak víte, tento cenově dostupný přípravek úspěšně rozpouští vodní kámen a dezinfikuje jakýkoli povrch. Za druhé, musíte z role odtrhnout několik papírových ručníků (můžete je nahradit běžnými ubrousky).

Zvažme tedy metodu, která je pro instalatérství zcela neškodná. Zakryjte dřez papírovými utěrkami a zalijte je octem. Kapalina by měla papír zcela nasytit. Nechte obklad působit 15-20 minut, poté umyvadlo vytřete dosucha. Měkká houba nebo hadřík z mikrovlákna snadno setře plak a vyčistí lesklý povrch, dokud se nebude lesknout.

Doufám, že se vám tato metoda bude hodit, protože je 100% účinná, rychlá a levná! Děkujeme všem za lajky a zájem ❤️