Po přípravě vašich oblíbených pokrmů zůstane spousta odpadu, obvykle ho hospodyňky okamžitě vyhodí do koše. Dělal jsem to také, dokud jsem nezačal dodržovat zásady hospodárnosti, abych rychle obnovil rostlinu, aniž bych utratil jediný rubl.

Crassula péče

Lidé nazývají tučnou rostlinu „strom peněz“; věří se, že přitahuje do domu pohodu – materiální i duchovní. Rostlina nevyžaduje zvláštní péči a nemá ráda stojatou vlhkost, takže ji není třeba často zalévat. A přesto se někdy růst a vývoj Crassuly zpomalí, přestanou se objevovat nové husté a masité listy a staré listy vadnou a opadávají. V tomto případě se neobejdete bez správného hnojení, které nasytí půdu všemi užitečnými látkami.

Nejlepší alternativa k hnojivům z obchodu

K přípravě potřebujeme litr vody a odpad, který je vždy v kuchyni. Vezměte tedy 2 banánové slupky a rozmixujte je s vodou, nejpohodlněji to uděláte v mixéru. Výsledná směs musí být filtrována přes síto. Poté přidejte 2 polévkové lžíce. lžíce kávové sedliny a jemně rozdrcené vaječné skořápky.

Všechny ingredience důkladně promíchejte. A nakonec je třeba hustou hmotu zředit vodou, abyste mohli strom peněz snadno zalévat. Crassula by měla být hnojena jednou měsíčně.

Jak to funguje

Vše je o aktivních složkách hnojiva. Vaječné skořápky se tedy téměř výhradně skládají z vápníku (asi 95 %), zbývajících 5 % jsou vitamíny a mikroelementy jako železo, fluor, měď, síra atd. Banánová slupka obsahuje nejen velké množství draslíku, ale také se dělí s rostlinami hořčík, fosfor, mangan, dusík. Kávová sedlina je účinný prostředek na uvolňování půdy a chrání květiny před hmyzími škůdci.

Po přípravě vašich oblíbených pokrmů zůstane spousta odpadu, obvykle ho hospodyňky okamžitě vyhodí do koše.-3

Toto levné hnojivo vrátí rostlině po zimě její dřívější dekorativní vzhled. Dejte like a odběr, vaše podpora pro mě hodně znamená! ❤️