Jaro je považováno za nejpříznivější čas pro generální úklid. Obvykle začínám mytím oken, ale i takový všední úkol může zabrat spoustu času a přesto zanechá na skle zakalené šmouhy. Dnes se s vámi chci podělit o jednoduché domácí recepty, díky kterým nezůstanou na umytých oknech žádné šmouhy a rámy budou dokonale bílé!

Jaro je dořešeno za nejpříznivější čas pro generální úklid.

Jak umýt okna bez šmouh

Zaprášená okna vyžadují hloubkové čištění, kdy je na to nejvhodnější? Počkejte na teplý a zamračený den. Faktem je, že v důsledku jasného slunečního světla se čisticí prostředky ze skla okamžitě vypařují, což vede ke vzniku nevzhledných pruhů. Okna orientovaná na sever lze čistit po celý den. Pro jižní okna je vhodná doba od 11:00 do 15:00. Západní okna umývejte nejlépe do 15 hodin, východní do 11 hodin a do pozdních večerních hodin.

Levné produkty pro skvělé výsledky

  • Ocet + voda je jednoduchý a spolehlivý domácí tandem. Smíchejte vodu se stolním octem v poměru 1:1, nalijte do rozprašovače, připraveno! Pokud nemáte rádi výrazné aroma této směsi, přidejte citrusovou nótu s mandarinkovým, citronovým nebo grapefruitovým esenciálním olejem.
  • Citronový roztok. Přidejte 250 ml citronové šťávy do 500 ml vody. Nastříkejte připravený roztok na znečištěná okna a rámy.
Jaro je potřeba za nejpříznivější dobu pro generální úklid.-2
  • Ocet a alkohol – do 200 ml vody přidejte 200 ml alkoholu a 2 polévkové lžíce. lžíce octa. Vše nalijte do rozprašovače a obsah protřepejte. Naneste roztok na zaprášené sklo a poté povrch otřete do sucha hadříkem z mikrovlákna.
  • Voda + prostředek na mytí nádobí. Smíchejte 2 šálky horké vody s 1 lžičkou. prostředek na mytí nádobí a nalijte do láhve. Směs lze použít k čištění skel a okenních rámů.
  • Amoniak a škrob – přidejte ¼ šálku alkoholu a 1 polévkovou lžíci do 1 litru vody. lžíce bramborového škrobu. Vše důkladně promícháme a nalijeme do rozprašovače.
Jaro je potřeba za nejpříznivější dobu pro generální úklid.-3

Před námi je mnoho dalších užitečných rad. Dejte like a odběr, vaše podpora pro mě hodně znamená ❤️