Vždy mě překvapilo, jak pokojské dokázaly uklidit pokoje tak efektivně a rychle. Ukazuje se, že mají své vlastní triky, obzvlášť mě zaujal jeden life hack! Bylo to tak elementární, že to okamžitě přešlo do kategorie “No, jak jsem to sám nemohl tušit!” Každá hospodyňka má ve své kuchyni vše, co potřebuje, a tak se ráda podělím o svůj recept na čistotu a pořádek v domácnosti.

Pravděpodobně jste si všimli, že i v levných hotelech se v koupelně všechno třpytí. A není tam žádný výrazný chemický zápach! Co můžete použít k dosažení tohoto efektu?

Rychlé, efektivní, ekonomické

Nejprve potřebujeme látkové ubrousky. Prodávají se stejně jako papírové ubrousky v rolích. Musíte odtrhnout 7-10 hadrů a dát je do plastové misky nebo sklenice.

Poté připravte čisticí kapalinu. K tomu je třeba smíchat 100 ml. alkohol, 1 polévková lžíce. lžíci jedlé sody a přidejte lžíci octa. V této směsi bude alkohol zodpovědný za odstranění nečistot a dezinfekci všech povrchů v domě. Soda se stolním octem úspěšně rozpouští vodní kámen.

Aby roztok naplnil místnost osvěžující vůní, pokojské přidají 1 lžičku. kondicionér na tkaniny. Důležitá je zde nejen vůně, tato složka má antistatický účinek, proto se na nábytku a vybavení bude méně usazovat prach.

Tekutinu je potřeba nalít na látkové ubrousky a můžete začít čistit. Stačí jimi jednou otřít baterii, umyvadlo, vanu nebo odtokovou nádržku a všechny nečistoty a zbytky zůstanou na sněhově bílé látce.

Metoda je ideální do kuchyně. Alkohol okamžitě rozpouští lepkavé stopy na stěnách, stejně jako na sporáku, nábytku a kuchyňských spotřebičích.

Vždy mě překvapilo, jak pokojně dokázaly uklidit pokoje tak efektivně a rychle. Ukazuje se, že mají své vlastní triky, jeden život hack mě zaujal -3

Pro expresní čištění stačí 3-5 ubrousků. Vyzkoušejte tento rozpočtový hack, jsem si jistý, že budete příjemně překvapeni výsledky! ❤️