Každý z nás vnímá svět trochu jinak. Vizuální studenti se obklopují krásnými předměty, kinestetickí studenti se starají o vjemy a také věnují pozornost vůním. Dnes se zaměříme na vůně.

Koberec dokáže proměnit domov a vytvořit v něm požadovanou atmosféru – jednoduchost a pohodlí nebo eleganci a šarm. Bohužel má tato položka jednu nevýhodu. Prach, špína, mastnota, zvířecí chlupy a cigaretový kouř, to vše se usadí a vsákne do koberce a zanechá v místnosti nepříjemný zápach.

Aby vaše koberce voněly svěže, je třeba je pravidelně vysávat a čistit. Stačí si koupit speciální čisticí tekutinu nebo použít jedlou sodu. Znečištěná místa ošetřete pudrem a za půl hodiny bude i starý koberec vonět!

Jak odstranit nepříjemný zápach z koberce

Chci se s vámi podělit o jednoduchou a účinnou metodu, která rychle osvěží vlnitý povrch. K přípravě domácí směsi potřebujeme mlýnek na kávu.

Požadované ingredience:

  • Lžička skořice.
  • 1 lžičku hřebíčku a sušené levandule.
Každý z nás vnímá svět trochu jinak. Vizuální studenti se obklopují krásnými předměty, kinestetickí studenti se starají o vjemy a také věnují pozornost vůním.-3
  • 100 g jedlé sody.

Vložte všechny přísady do mlýnku na kávu a rozdrťte je na prášek, důkladně promíchejte. Hotovou směs vetřete do koberce tuhým kartáčem. Nechte na koberci několik hodin, nebo ještě lépe přes noc. Poté koberec důkladně vysajte. Z produktu bude vycházet příjemná vůně a naplní celou místnost.

Chcete zachovat efekt? Kúru opakujte jednou za měsíc. Připravit si můžete i domácí sprej na bázi vody a esenciálního oleje (stačí 3-5 kapek na litr vody). Tekutinu stačí nastříkat na povrch koberce a výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.

Doufám, že vám moje tipy pomohly! Děkujeme za pozornost a uvidíme se znovu na kanálu! 💖