Co si pamatuji, nikdy jsem neměl rád mytí oken! Protože jejich mytí trvá dlouho a je pracné a po pár dnech se na skle usadí prach. Jednou jsem se zeptal své matky, co udělala pro to, aby okna v jejím domě vždy svítila a třpytila ​​se. Moje máma mi řekla své tajemství a dnes se o něj chci s vámi podělit!

Tajemství mé matky je speciální čisticí prostředek, který je mnohem silnější a účinnější než speciální čističe skla dostupné na trhu. Pokud chcete, aby se vaše okna konečně leskla a třpytila ​​se čistotou, vyzkoušejte následující nápravu. Slibuji, že váš problém bude konečně vyřešen!

Čistič skla

Ingredience:
1/2 šálku teplé vody (ne horké!)
1 uzávěr aviváže
1 lžička glycerinové
čisticí škrabky a suchý hadřík
Příprava:
Smíchejte glycerin s vodou a avivážou v misce. Je velmi důležité, aby se všechny ingredience dobře spojily. Výslednou směs nechte 25 minut a občas ji promíchejte.

Po uplynutí času umyjte okna teplou vodou a poté vytřete do sucha (to je velmi důležité). Naneste malé množství předem připraveného roztoku na hadřík nebo houbu. Sklo důkladně omyjte z obou stran a poté otřete suchým hadříkem.

Výsledkem jsou čistá okna bez šmouh. Jak je tohle možné? Po zaschnutí vytvoří tento roztok na povrchu speciální ochrannou vrstvu, která blokuje usazování nečistot a tvorbu pruhů.

Jak se zbavit mastných skvrn z nábytku pomocí kondicionéru

Mastné usazeniny na kuchyňské lince, otisky prstů na dvířkách nebo na nábytku přivádějí mnoho lidí k šílenství. I tento problém lze snadno vyřešit použitím aviváže. Jednoduše smíchejte teplou vodu s aviváží. Pomocí této jednoduché metody můžete rychle a snadno vyčistit většinu povrchů ve vaší domácnosti.

Autopotahy

Dětské sedačky se často špiní. Jak se zbavit skvrn? Aviváž je skvělým pomocníkem v boji s nimi! Jednoduše jej smíchejte s teplou vodou v poměru 1:4 a místo vyčistěte.

Koupelna

Aviváž může také pomoci udržet vaše koupelnové dlaždice nedotčené! Pokud chcete, aby se vaše koupelnové obklady krásně leskly a vypadaly jako nové, smíchejte vodu a tekutinu v poměru 2:1 a poté obklady se směsí omyjte čistým hadříkem.

Kromě toho můžete k čištění podlahy použít i aviváž. Jednoduše jej použijte místo běžného čističe podlah a smíchejte s teplou vodou. Vaše podlaha bude vypadat jako nová!

Pro citlivé materiály

Aviváž je také ideální pro jemné tkaniny. Věděli jste, že se dá použít na kůži nebo mramor? Staré kožené předměty, jako jsou vaše oblíbené boty nebo opasky, lze rychle vrátit k životu a vrátit jim jejich bývalou slávu! Jednoduše naneste trochu aviváže na houbičku a setřete s ní povrch, poté vše setřete čistým hadříkem.

Pro uzamčenou sponu

Pokud se zip zasekne například na bundě, můžete také těžit z blahodárných účinků aviváže. Jednoduše naneste několik kapek přímo na zámek a poté s ním jemně pohybujte.

Odstranění staré tapety

Pokud chcete vyměnit tapetu ve svém pokoji a bojíte se, že se kousky tapety budou obtížně odlepovat, pomoci může i aviváž! Stačí smíchat v poměru 1:1 s vodou, roztok nalít do rozprašovače a nastříkat na tapetu.

Co si pamatuji, nikdy jsem neměl rád mytí oken! Protože jejich mytí trvá dlouho a je pracné a již po pár dnech se na skle usadí prach.-3

Počkejte několik minut, dokud se roztok nevstřebá do struktury tapety, a poté ji začněte odlepovat.